Cvičení s Bóďou

19. pro 2019
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Popis: Přijďte si ve čtvrtek od 9 hod. s dětmi zacvičit pod vedením fyzioterapeutky. Vhodné pro děti od cca 12 měs. do cca 18 měs.).

Vánoce v galerii

19. pro 2019
Pořádá: Galerie pod radnicí
Popis: Srdečně zveme na výstavu obrazů, malby, grafiky, kresby a dalších výtvarných technik a výrobků. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 11. prosince od 18.00 hodin, samotnou výstavu si pak budete moci prohlédnout do 30. prosince.

Tři blízcí neznámí

19. pro 2019
Pořádá: Malá scéna
Čas od: 19:00
Popis: Bobby, Eddy a David přišli na svět v New Yorku na začátku 60. let jako jednovaječná trojčata. Hned po narození ale byli rozděleni a adoptováni různými rodinami. Nikdo z nich neměl tušení, že má na vlas stejné sourozence. Po necelých dvaceti letech se souhrou šťastných náhod setkali a jejich neuvěřitelný příběh se stal senzací Ameriky. Kdo a proč je rozdělil? Jak ovlivnilo mnohaleté odloučení jejich životy? Znepokojivé tajemství experimentování s lidskými osudy odhaluje dokumentární film Tima Wardla, který se stal diváckou senzací a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštní cenou. Režie: Tim Wardle Hudba: Paul Saunderson Hrají: Robert Shafran, David Kellman, Eddy Galland (a.z.), Rachel VanDuzer

Výstava - Poezie skleněných ozdob

19. pro 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Nechte se okouzlit nádhernými historickými skleněnými ozdobami ze sbírky paní Dvořáčkové. Z Hernychovy vily budete odcházet s příjemnou vánoční atmosférou, která na vás z výstavy zaručeně dýchne.

Expozice betlémů

20. pro 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Od adventu až do Hromnic znovuotevřeme expozici papírových betlémů. Uvidíte čtyři betlémy, v nichž nejstarší části sahají až 170 let zpátky. Přijďte si prohlédnout velký vánoční, tříkrálový, hromniční nebo postní betlém.

Last Christmas

20. pro 2019
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát.

Strana 7 z 36