Přejít na obsah

Ústecký advent je spojen každoročně s bohatou nabídkou kulturních programů, které se konají na Mírovém náměstí a v kulturních zařízeních po celém městě Ústí nad Orlicí. Slavnostní zahájení Ústeckého adventu probíhá tradičně první adventní neděli na Mírovém náměstí, kde je po zahajovacím proslovu starosty města rozsvícen vánoční strom a vánoční výzdoba města.

Letos vás zveme na Mírové náměstí k zahájení adventu v neděli 27. listopadu. Již tradičně proběhne jarmark spolků a příspěvkových organizací města a žehnání věnců.

Po rozsvěcení vánočního stromu a osvětlení města vystoupí na podiu Tomáš Kočko & Orchestr a u vánočního stromu najdou děti opět poštovní schránku pro zaslání vánočních přání Ježíškovi a po celou dobu bude zajištěno na Mírovém náměstí občerstvení.

Těšit se letos můžete na vánoční koncerty na Mírovém náměstí každou adventní neděli.

Ochutnat vánoční punč, svařené víno či další vánoční pochutiny můžete na Mírovém náměstí každý den od 27. listopadu do 31. prosince.

V městském muzeu bude 1. prosince až do hromnic přístupná stálá expozice betlémů a v určitých dnech adventu je možná také prohlídka betlémů v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Konec roku 2022 s námi můžete zakončit na Mírovém náměstí při koncertu skupiny Co dům dal a zhlédnutím silvestrovského ohňostroje.

advent 2022

 

img0106
img0134
img7477
img7540
img7543
img9961
img9991