Přejít na obsah

Cyklostezky s asfaltovým povrchem mají rovinatý profil. Jsou nenáročné s asfaltovým povrchem o celkové délce cca 40 km. Byly vybudovány v letech 2007-2009 a jsou chloubou celého regionu. Můžete pohybovat na kole, bruslích nebo pěšky. Na cyklostezkách narazíte na informační tabule a odpočívadla s dětskými prolézačkami. Na všech trasách je možnost se občerstvit.

+ 420 465 514 271, www.orlicko-trebovsko.cz

Ústí nad Orlicí – Letohrad – Žamberk   (ozn. T 18, 20 km)

cyklostezka vede údolím řeky Tichá Orlice. Z Ústí nad Orlicí projedete vodáckým tábořištěm Cakle, kde se můžete občerstvit v bufetu (dětské hřiště a volnočasové aktivity). Dále budete pokračovat přes Lanšperk., zde je možná také zastávka v bufetu u cyklostezky. Pokračujete směr Valdštejn (odpočívadlo s dětskými prolézačkami) do Letohradu. Odsud pojedete přes Lukavice do Žamberka. Pro in-line je vhodný zejména úsek Ústí nad Orlicí – Letohrad (nástup např. tábořiště Cakle nebo Sporthotel Tichá Orlice. Končíte u odpočívadel před Letohradem). 

Ústí nad Orlicí – Česká Třebová (ozn. T 4061, 10 km)

cyklostezka vede údolím řeky Třebovka převážně po místních komunikacích. Z Ústí nad Orlicí projedete Hylváty, zde můžete navštívit Měšťanský pivovar s výbornou cukrárnou. Dále  budete pokračovat přes Dlouhou Třebovou (odpočívadlo s dětskými prolézačkami ) do České Třebové. Pro in-line nevhodná. 

Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí - Choceň (ozn. T 18, 15 km)

cyklostezka vede překrásným údolím řeky Tiché Orlice s vysoko se zvedajícími skalnatými svahy. Z Ústí nad Orlicí pojedete přes Kerhartice (odpočívadlo) do rekreační osady Klopoty (odpočívadlo s dětskými prolézačkami). V Klopotech se můžete občerstvit v bufetu U Pildy. Pokračujete do Brandýsa nad Orlicí, kde je možno vyzkoušet přírodní labyrint - bludiště. Poté projedete přírodním parkem Peliny až do Chocně.  Pro in-line vhodná v celém úseku       (nástup např. Kerhartice - odpočívadlo).