Zájezd do Polska s ZO SPCCH

24. říj 2017
Pořádá: Město Ústí nad Orlicí
Popis: tržnice Kudowa Zdroj v úterý 24 října 2017 Odjezdy autobusu: Tvardkova v 7 hod Hylváty v 6 45 hod Dukla v 6 50 hod Družba 6 55 hod Tvardkova v 7 00 nádraží ČSAD v 7 05 hod

Vaření s předsedou nejen pro muže

24. říj 2017
Pořádá: Senior klub - Sladkovna
Čas od: 15:00
Popis: Na Sladkovně si můžete uvařit podle starého rodinného receptu „Šusterky“. Hlásit se můžete max. do počtu 7 členů a to ve Sladkovně 3. a 10.10. od 10.00 do 12.00 hodin. Nelze přijít bez přihlášení. Člen SK hradí náklady vaření v částce 60 Kč a za stejnou cenu si cca od 17.30 hod. může porvat partnera/ku společné večeři – šusterky, zelí, pečená plec. Platba předem při přihlášení nápoje je nutno si donést. Po večeři společný úklid a umytí nádobí. Každý si odnese podrobný recept. Akci zajišťuje JUDr. Ešpandr.

Svět podle Daliborka

24. říj 2017
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Lakýrníkovi Daliborovi K. táhne na čtyřicítku, přesto stále bydlí se svojí matkou Věrou. Natáčí amatérské horory a skládá rozezlené písně, má rád PlayStation a Facebook. A obdivuje Adolfa Hitlera. V hledání plnohodnotného vztahu k ženě byl dosud neúspěšný, snad mu tedy trochu radosti přinese alespoň Jana, nová známost ze sousedství. Český dokumentarista Vít Klusák přichází se stylizovaným portrétem něžného neonacisty z Prostějova, který ač nikdy nikoho neudeřil, nesnáší ledacos: svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky i zubaře. Irituje ho i nový matčin přítel Vladimír, přestože podbízivě utrousí, že by z cikánů nejradši udělal asfalt. Dalibor totiž nesnáší svůj život, jenže neví, co v něm změnit. Do stejné míry sžíravě absurdní a ledově mrazivá dokumentární tragikomedie přibližuje radikální světonázor „obyčejných slušných lidí". A když už se zdá, že ve své palčivosti nemůže jít dále, vyvrcholí zcela nekompromisním způsobem. Režie: Vít Klusák.

Povídání o Malajsii

24. říj 2017
Pořádá: Bar Malá Scéna
Čas od: 19:00
Popis: Uvažujete o tom, že se vydáte do Malajsie? Zajímá vás jaký je život Kuala Lumpuru, na pláži, v džungli nebo na čajových plantážích? A jací vlastně jsou lidé severněji od rovníku? Povídání s cestovatelem Jakubem Frankem. Fotografie, videa a další zážitky z exotické Malajsie.

Jóga pro děti

25. říj 2017
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Čas od: 16:00
Čas do: 17:00
Popis: Hlaste se, prosím, předem na e-mail nebo přímo v centru.

Nerodič (senior kino)

25. říj 2017
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 14:30
Popis: Intimní sonda do partnerství a rodičovství dneška. Skrze svůj životní příběh a příběhy svých známých reflektuje Jana Počtová rozdílné formy rodičovství, vliv společnosti, zvyklostí a norem na rozhodnutí stát se rodičem. Výchova dětí už totiž není jen záležitostí dvou rozdílných pohlaví nebo pouze dvou lidí. Režie: Jana Počtová.

Strana 1 z 11