Polina

28. kvě 2017
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Polina (Anastasia Shevtsova) se už jako malá holčička stala žákyní profesora Bojinského, významného učitele klasického tance a přísného perfekcionisty. Ten ji od prvních tanečních kroků směřuje na dráhu klasické ruské baletky a Polina je na nejlepší cestě stát se členkou baletního souboru prestižního moskevského Velkého divadla. Ale když se jednoho dne zúčastní představení francouzského souboru moderního výrazového tance, nečekaně ji to rozruší a rozhodí. Zažije totiž umělecký šok, který ji naprosto vykolejí a změní její dosavadní život. Tímto okamžikem končí vše, v co dosud věřila a o co usilovala. Vzdává se nadějných začátků na prestižní, ale konzervativní scéně Velkého divadla a odcestuje do Francie, do Aix-en-Provence k slavné choreografce Lirii Elsaj (Juliette Binoche). Zarputilost, odhodlání a tvrdá práce Polinu postupně přivedou až k posedlosti tancem, přesto se nedokáže prosadit. Stále se v povědomí pohybuje v zajetí ruského klasického tanečního drilu a nedokáže prosadit svou osobnost, své jedinečné já. Nedokáže v tanci najít niterný prožitek, místo něj stále hledá především dokonalost. Zoufalá a zklamaná Polina se stěhuje se do Antverp, kde začíná nový život a kariéru jako servírka v baru. Přesto v tanci nepřestává hledat svou vlastní cestu. Učí se pozorovat život kolem sebe a objevuje v něm novou inspiraci i tanečního partnera.

Příšerky pod hladinou

28. kvě 2017
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 17:00
Popis: V jednom podmořském údolí žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Alice a nemotorný mořský ďas Evo. Jejich údolí hrozí zkáza a naprosto nepravděpodobná sestava musí rychle povýšit na hrdiny a najít záchranu. Hrají: Phil LaMarr, Jess Harnell, Jeff Bennett, Bob Bergen Režie: Julio Soto Gurpide

Farní den

28. kvě 2017
Pořádá: Římskokatolická farnost - děkanství Ústí nad Orlicí
Popis: 8.30 hod. - slavnostní mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie 15.00 hod. - májová pobožnost v kostele Nanebevzetí Panny Marie 15.30 hod. - hry a soutěže pro děti na děkanství 16.30 hod. - Divadlo Víti Marčíka: Zlatovláska, farní dvůr, vstupné dobrovolné Tradiční občerstvení zajištěno. Divadelní představení se uskuteční za finanční podpory Města Ústí nad Orlicí. Akce se koná za každého počasí.

Cvičení pro rodiče s dětmi od 4 měsíců do cca 2 let

29. kvě 2017
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Popis: Od 8:30 hod - děti do cca 1 roku ležící, lezoucí, od 9:30 hod - děti od cca 1 roku chodící. Přijďte si s dětmi zacvičit pod vedení fyzioterapeutky Veroniky Duškové.

Nebezpečné slunko?

29. kvě 2017
Pořádá: Rodinné centrum Srdíčko
Čas od: 10:00
Popis: Beseda se zdravotníkem Martinem Kaláškem

Jóga pro děti a dospělé

29. kvě 2017
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Popis: Miluška Spíchalová s námi bude pravidelně každé pondělí cvičit jógu. Od 16 hodin se těší na děti od 6 let a od 17 hod na dospělé. S sebou karimatku, volný oděv a pití.

Strana 1 z 19