54. SKIINTERKRITERIUM OVLÁDLI ČEŠI A SLOVÁCI

54. ročník lyžařských závodů žáků - SKIINTERKRITERIUM se v Říčkách v Orlických horách konal ve dnech 22. – 24. ledna. Jedná se o tradiční mezinárodní závod žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu. Tento závod je jeden ze závodů pořádaných pod hlavičkou FIS, které se jedou v Evropě a v Kanadě.   Zahájení závodů a losování se uskutečnilo v pátek večer v hotelů Říčky. Účastnili se jej zástupci jednotlivých výprav, starostové pořádajících měst a krajů a řada dalších hostů. Letošních závodů se účastnily výpravy ze 14 zemí světa s více jak 140 závodníky.   Sobota 23. ledna byla prvním závodním dnem. Na černé sjezdovce v areálu Skicentra se závodilo ve slalomu. Vteřiny, někdy pouhé setiny vteřin rozhodli o tom, že 4 medaile získala Česká republika a stejně tak Slovensko, tým Nizozemska dvě medaile a Polsko s Ruskem po jedné. Mezi hosty sobotní části závodů byl také místostarosta našeho města Michal Kokula.   Druhým závodním dnem mezinárodních závodů mladšího a staršího žactva v alpském lyžování byl obří slalom. Třetí zlato pro Slovensko z obřího slalomu vybojovala Klaudia NEMCOVÁ pro stříbro si dojela ukrajinská reprezentantka Yuliya MAKETOVSKA a opět bronzová – stejně jako v sobotním slalomu skončila reprezentantka z Polska Julia WLODARCZYK.   Z kategorie starších chlapců zajel nejlépe Ondra SURKOŠ, druhý dojel polský závodník Jakub MATULKA a třetí příčku obsadil sobotní vítěz slalomu Sergey MOL z Nizozemí.   Absolutními vítězi letošního ročníku Skiinterkriteria se stala Slovenka Klaudia NEMCOVÁ nejrychlejší český závodník Ondřej SURKOŠ.   Rozpočet závodů přesahuje 1 milion korun a na jeho financování se podílí na 5 desítek sponzorů.   Finální pořadí zemí: 1. Česká republika, 2. Slovensko, 3. Nizozemsko, 4. Polsko, 5. Velká Británie, 6. Rusko, 7. Ukrajina, 8. Bělorusko, 9. Turecko a Austrálie, 11. Řecko, 12. Bosna a Hercegovina, 13. Litva a Makedonie