Plaváčci soutěžili s žabkou Katkou

Krytý plavecký bazén v Ústí nad Orlicí hostil 7. ročník soutěže „Vodní hrátky žabky Katky“ pro mateřské školy, kterou pořádala Sportovní a vzdělávací o. p. s. Do soutěže se zapojilo 9 mateřských škol: MŠ KLUBÍČKO, MŠ LENTILKA, MŠ NA VÝSLUNÍ, MŠ HEJNICE, MŠ ZÁCHLUMÍ, MŠ HELVÍKOVICE, MŠ LÍŠNICE, MŠ JEHNĚDÍ, DS ERUDIO. Soutěžilo 66 dětí, které byly rozděleny do 11 závodních týmů.

Družstvo s šesti soutěžícími mělo za úkol absolvovat šest stanovišť, kde byly pohádkové postavičky a vždy se plnil úkol ve vodě. Děti spolupracovaly jako jeden tým a do výsledků se jim započítal čas, za který se všechny vystřídaly na stanovišti. Na prvním místě se umístila a pohár si odnesla MŠ LÍŠNICE, druhé místo získala MŠ KLUBÍČKO a třetí místo MŠ VÝSLUNÍ. Všechny děti si odnesly medaile a ceny partnera soutěže.