Přejít na obsah

Příběhy nadšení / příběhy míst - Výstava (Jeden svět)

24. zář 2020
Pořádá: Nová Louže - KONZUM
Popis: Výstava v obchodním centru Nová Louže. V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se s Brontosaurem pustili do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 45 let pomohli stovkám míst. Zachránili hrad Lukov před zřícením. Oživili orchidejové louky v Bílých Karpatech. Přesadili tisíce leknínů před napuštěním Novomlýnské nádrže. A pokračují v tom dodnes. Nejen s Brontosaurem, ale i s jinými organizacemi nebo prostě sami. Právě některá z těchto míst zachycují Příběhy nadšení – příběhy míst.

Bábovky

24. zář 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. ČR / SR / Režie: Rudolf Havlík Předloha: Radka Třeštíková (kniha) Scénář: Radka Třeštíková, Rudolf Havlík Kamera: Václav Tlapák Hudba: Ondřej Konvička Hrají: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Denisa Biskupová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, Oskar Hes, Brigita Cmuntová, Kristýna Podzimková, Karel Freund, Oliver Vyskočil

Vzdělávání jinak aneb lze to i doma

25. zář 2020
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Čas od: 10:00
Čas do: 12:00
Popis: Zajímá Vás problematika domácího vzdělávání? Víte, jak lze vzdělávat děti bez zajetého školního systému? Chcete se vydat tímto směrem nebo jen zjistit jak to vlastně funguje? Přijďte si popovídat s maminkami, které mají osobní zkušenost.

Výstava - Rituál malby

25. zář 2020
Pořádá: Galerie pod radnicí
Popis: Výstava představí díla malířky Martiny Novotné. Obrazy z let 2017 až 2020 dokumentují vývoj její tvorby, který vyvrcholil v období karantény. Ta dala autorce možnost věnovat se malbě naplno.

Jeden svět - Až naprší a uschne

25. zář 2020
Pořádá: Malá scéna
Popis: Jeden svět je mezinárodní filmový festival se zaměřením na tématiku lidských práv. Skvělé dokumenty a debaty se zajímavými hosty. V Malé scéně se uvidíme od soboty 19. září do soboty 26. září. V našem programu najdete dokumenty s nominací na Oskara (Pro Samu – 19. 9., Země medu – 26. 9.), nebo filmy, které měli úspěch na mnoha zahraničních festivalech (Kolektiv – 26. 9.)... Program: js.spousti.cz/program/. Festivalový stánek - Představí se Vám bezobalové ústecké Hokynářství, které sídlí při Rodinném centru Srdíčko.

Ženy, které zůstaly - výstava

25. zář 2020
Pořádá: Malá scéna
Popis: Výstava Ženy, které zůstaly představuje práci slovenské novinářky Magdaleny a mexicko-amerického fotograf Noela. Popisují příběhy žen, které zůstávají ve svých zemích původu, zatímco jejich rodinní příslušníci migrují. Smyslem projektu je poskytnout komplexní pohled na migraci, protože média obvykle pokrývají příběhy migrantů, často však přehlédnou ženy, které zůstávají a které jsou také nedílnou součástí migračního procesu.

Výstava fotografií - Linie a tvary

25. zář 2020
Pořádá: Malá scéna
Popis: Jiří Láslo je autorem několika vystavených fotografií a také zahraje na vernisáži na saxofon (Oluše Kočí klavírní doprovod, Ondřej Floriš saxofonové duo).

Výstava - Velké prádlo

25. zář 2020
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Na výstavě se dozvíte, jak své prádlo čistili naši předkové. Výstavu zapůjčenou z Regionálního muzea v Chrudimi jsme doplnili o historické pračky z expozice svitavského muzea a o exponáty z našich sbírek.

Strana 2 z 27