Krajinka v zimním hávu

21. úno 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Letošní mrazivou zimu si nejlépe vychutnáte v teple našeho muzea. K vidění zde budou obrazy se zimní tématikou, nové přírůstky našich sbírek i nikdy nevystavené obrazy. Vystavíme obrazy autorů jako jsou Karel Kindl, Jaroslav Čada nebo Zdeněk Brožek. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Mini výstava: Antické tragédie na prknech

21. úno 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava ve zkratce představí jednu z nejznámějších řeckých tragédií Oidipa krále a spolu s ní Vrchlického trojdílné melodrama Hippodamie, obojí v podání ústeckého divadelního souboru Vicena.

Půvab dřevěné hračky

21. úno 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: S naším městem i širším okolím je významně spojená výroba dřevěných hraček a dalších drobných dřevěných užitkových předmětů.

Výstava pohlednic

21. úno 2019
Pořádá: Český červený kříž Ústí nad Orlicí
Popis: Výstava sbírky pohlednic pana Janouška.

Portréty spisovatelů

21. úno 2019
Pořádá: Městská knihovna
Popis: Kresby žáků Základní umělecké školy v Ústí nad Orlicí.

Výstava - 100 let Českého červeného kříže

21. úno 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Putovní výstavu mapující 100 let existence Českého červeného kříže připravilo Městské muzeum v Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí. Český červený kříž pomáhá v řadě oblastí. Například pořádá kurzy první pomoci. V rámci výstavy proběhnou čtyři ukázky těchto kurzů. Dvě se budou konat v průběhu února a dvě v průběhu března. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Strana 1 z 42