Scheldonův modroběh

20. dub 2019
Pořádá: Město Ústí nad Orlicí
Čas od: 14:00
Popis: Startujeme v 14 00 14 15 hod od hlavního vlakového nádraží v Ústí nad Orlicí v modrém oblečení Cílem bude projít proběhnout trasu označenou modrými fáborky a najít 10 stanovišť ty vyznačit do karty V cíli na Chatě Hvězda na Andrlově chlumu na děti čeká odměna Cílem akce je zvýšení povědomí o autismu Výtěžek z akce bude použit na podporu aktivit pro rodiny dětí s autismem

Výstava - Létající doktoři

20. dub 2019
Pořádá: Malá scéna
Popis: Výstava Létající lékaři zachycuje činnost programu MEDEVAC a Programu Ministerstva vnitra na asistenci uprchlíkům (Pomoc na místě), prostřednictvím kterých poskytuje Ministerstvo vnitra České republiky lékařskou pomoc a asistenci lidem utíkajícím před válkou nebo znevýhodněným lidem v rozvojových zemích.

Mini výstava: Antické tragédie na prknech

20. dub 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava ve zkratce představí jednu z nejznámějších řeckých tragédií Oidipa krále a spolu s ní Vrchlického trojdílné melodrama Hippodamie, obojí v podání ústeckého divadelního souboru Vicena.

Cože?… ale jak? Elektřina

20. dub 2019
Pořádá: Městské muzeum
Čas od: 14:00
Popis: Dílna pro děti, kde si ukážeme, co dělá statická elektřina a jak si můžeme i z odpadků vyrobit funkční elektrické články, kterými rozsvítíme LED diodu.

Koloniál pana Bajzy aneb Historie obchodu a obchodování

20. dub 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí proběhne výstava Koloniál pana Bajzy. Těšit se můžete na oblíbené postavy obchodníků ze seriálu „Bylo nás pět“. Návštěvníci blíže poznají práci cukráře Svobody, řezníka Štveráka nebo samotného majitele koloniálu Vendelína Bajzy.

Řbitov zvířátek

20. dub 2019
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Doktor Louis Creed se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused Jud Crandall najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. - Režie: Kevin Kölsch.

O dvanácti měsíčkách

20. dub 2019
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 15:00
Popis: Pro jahody? V lednu? Není to divné? A není spíš divné, když to někomu nepřipadá divné? Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: "A bez nich se nevracej!" Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to dávno nikdo neví? Režie: J. Všíček, výprava: T. Venclová, hudba: J. Vyšohlíd. Pro děti od 3 let.

Tibet

20. dub 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava o životě dnešních Tibeťanů a o minulosti tohoto pozoruhodného národa. V Hernychově vile jsem pro vás připravili výstavu Tibet. Ta potrvá od 7. března do 9. června. Dozvíte se nejen, jak se žije dnešním Tibeťanům, ale připomeneme i dějiny tohoto národa. Výstava, která vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací Most pro Tibet, také připomene 60. výročí od Tibetského národního povstání. Tentokrát se nekoná vernisáž, za to ve středu 10. dubna uspořádáme akci s názvem Den pro Tibet, během které si návštěvníci pochutnají na tradičním tibetském jídle, vyrobí si modlitební praporky, vytvoří mandalu z písku, nebo si vyzkouší hru na tibetské mísy.

Strana 1 z 68