Výstava - Merkur – nejen hračka!

29. led 2020
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Rozsáhlá interaktivní výstava Merkur – nejen hračka! zaplní všechny výstavní prostory Hernychovy vily. Kromě desítek historických modelů bude pro návštěvníky připravena dětská herna, kde mohou vytvořit model podle vlastního návrhu a obohatit tak výstavu o originální exponát. Výstava začíná ve čtvrtek 23. ledna 2020, kdy od 17:00 hodin za účasti majitele sbírky pana Jiřího Mládka proběhne vernisáž.

Měňárna

29. led 2020
Pořádá: Rodinné centrum Srdíčko
Čas od: 10:00
Čas do: 12:00
Popis: Konec nakupování, pojďte měnit – výměna nejen dětského oblečení. Přineste nepotřebné a odneste potřebné.

Poznejte svět formou hraní s Veronikou

29. led 2020
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Popis: Středy od 9 hod – děti od 9 do 18 měs, od 10 hod – děti od 4 do 9 měs. Přijďte si s dětmi zacvičit pod vedením zdravotní sestřičky. Zábavné 45 min. poznávání nového světa pro děti od cca 4 do 18 měsíců pro rozvoj psychomotoriky a sociálního kontaktu formou hraní, dotyku, říkanek a povídání.

Mozkocvična - deskové hry pro seniory

29. led 2020
Pořádá: Městská knihovna
Čas od: 13:00
Popis: Zábava a trénink mozkových buněk nejen nad deskovými hrami v příjemném prostředí knihovny.

Expozice betlémů

29. led 2020
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Od adventu až do Hromnic znovuotevřeme expozici papírových betlémů. Uvidíte čtyři betlémy, v nichž nejstarší části sahají až 170 let zpátky. Přijďte si prohlédnout velký vánoční, tříkrálový, hromniční nebo postní betlém.

Richard Jewell

29. led 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Snímek nazvaný podle hlavního protagonisty Richard Jewell se vrací do roku 1996, kdy se během XXVI. letních olympijských her v Atlantě podařilo pracovníku bezpečnostní agentury, Richardu Jewellovi, zachránit tisíce životů nálezem batohu s výbušninou. Z prvotně oslavovaného hrdiny se však později, kvůli manipulativním a zavádějícím informacím z médií, stává hlavní podezřelý. Odstartovaná mediální kampaň pak pomalu ničí hrdinství jednoho muže v očích národa a to spolu s vysilujícím vyšetřováním ze strany FBI činí z jeho doposud poklidného života doslova peklo na zemi.

Strana 1 z 21