Farní den

27. kvě 2018
Pořádá: Římskokatolická farnost - děkanství Ústí nad Orlicí
Čas od: 10:30
Popis: Srdečně Vás zveme na Farní den, který se uskuteční v neděli 27. května 10.30 hodin - slavnostní mše svatá, hlavní celebrant Mons. Josef Kajnek 11.30 hodin - žehnání nově opravené hřbitovní kaple 14.00 hodin - májová pobožnost 15.00 hodin - program pro děti 16.00 hodin - kulturní program

Taxi 5

27. kvě 2018
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Další pokračování slavné francouzské série. Pařížský superpolda Sylvain Marot je proti své vůli převelen na městskou policii do Marseille. Bývalý komisař Gilbert, nyní primátor města, ho pověří speciálním úkolem. Má dopadnout gang italských lupičů, kteří v nadupaných Ferrari vykrádají jedno klenotnictví za druhým. Jenže s chabě vybaveným vozovým parkem francouzské policie to půjde splnit velmi těžko. Silvain tak má jen jednu možnost. Přemluvit ke spolupráci Eddyho Makloufa, synovce slavného Daniela Moralese. Eddy totiž po svém strýčkovi zdědil jeho vytuněné bílé taxi. Bohužel už ale nezdědil jeho řidičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentní řidič, který se s volantem v ruce snad narodil. Po dvaceti letech od uvedení prvního dílu přichází v produkci Luca Bessona již pátý díl slavné francouzské série. Štafetu přebírají nové herecké tváře. Ale to hlavní – vytuněné bouráky a adrenalinové honičky zůstávají. Hrají : Franck Gastambide, Salvatore Esposito, Sabrina Ouazani, Bernard Farcy, Malik Bentalha, Edouard Montoute, Anouar Toubali, Ramzy Bedia aj. Režie: Franck Gastambide.

Dvě nevěsty a jedna svatba

27. kvě 2018
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. Hrají: A. Polívková, J. Gottwald, E. Geislerová, E. Holubová, B. Klepl. Režie: T. Svoboda.

Výstava - Na paměť v kameni

27. kvě 2018
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Oběti Velké války byly strašné. V době první republiky také na Orlickoústecku došlo k výstavbě velkého počtu pomníků a dalších památníků, které tyto padlé a nezvěstné připomínají. Tyto památky zvěčňují tragédii válečných obětí až do dnešní doby, ale zároveň ukazují, že bez ní by nedošlo ke vzniku československého státu.

Sázení stromu Olgy Havlové

27. kvě 2018
Pořádá: Park u Kostela Nanebevzetí Panny Marie
Čas od: 11:30
Popis: Město Ústí nad Orlicí a Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Vás srdečně zvou na sázení stromu Olgy Havlové.

Zájezd do Polska se Senior klubem

27. kvě 2018
Pořádá: Město Ústí nad Orlicí
Popis: Svátek sv Floriana Hlásit se můžete ve Sladkovně ve středu 2 5 a ve čtvrtek 10 5 od 10 00 do 12 00 hodin do počtu 12 přihlášených Evidenční poplatek 20 Kč občerstvení zajištěno

Pivovarnictví v Pardubickém kraji

27. kvě 2018
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Putovní výstava Regionálního muzea v Chrudimi nás seznámí nejen s historií pivovarů v našem regionu, ale představí jejich poměrně vysoký počet. Návštěvníci se mohou těšit jak na předměty vztahující se k pivovarům, tak na již zapomenutou podobu malé hospody před mnoha desítkami let. Bez povšimnutí jistě nezůstanou nádherné historické pivní lahve a korbele. Neobvyklou výstavu doplní panely s tématikou průmyslových komínů, které připravili členové Českého svazu komínářů.

Takhle to vidím já

27. kvě 2018
Pořádá: Městská knihovna
Popis: Výstava žáků Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy Ústí nad Orlicí. Srdečně vás zveme!

Strana 1 z 93