Den otevřených dveří v MŠ Pod Lesem v Hylvátech

20. bře 2018
Pořádá: Mateřská škola Ústí nad Orlicí
Čas od: 15:30
Popis: Vážení rodiče a přátelé naší školky, srdečně vás zveme na Den otevřených dveří spojený s velikonočním tvořením. Můžete si u nás namalovat vajíčka voskovou technikou, uplést pomlázku z proutí nebo vytvořit drobnou velikonoční dekoraci. Přijďte se podívat a seznámit se s naší školkou. Těšíme se na vás v úterý 20. března od 15.30 hod. v prostorách Školní družiny ZŠ Třebovská v Hylvátech, kde sídlíme, po dobu rekonstrukce naší MŠ.

Kudowa Zdroj – výlet Polsko s ČČK

20. bře 2018
Pořádá: Město Ústí nad Orlicí
Čas od: 08:00
Popis: Odjezd z autobusového nádraží v ÚO návrat okolo 15 00 hodin zastávka v Náchodě

Je fotografie umění? 2. část

20. bře 2018
Pořádá: Malá scéna
Čas od: 18:00
Čas do: 19:30
Popis: Nový historicko umělecký cyklus Ve stínu velikánů. Tentokrát bychom se rády věnovaly skvělým umělcům i druhům umění, kteří ale stojí trochu ve stínu svých slavnějších kolegů nebo oborů. A rozhodně si to nezaslouží! Fotografie je tradiční "Popelkou" mezi dalšími obory umění. Nezaslouženě! A o tom vás chceme přesvědčit. Přednášející Martina Novozámská.

Dětská scéna

20. bře 2018
Pořádá: Kulturní dům
Popis: Oblastní přehlídka dětských recitátorů.

Archa světel a stínů

21. bře 2018
Pořádá: Malá scéna
Čas od: 19:00
Čas do: 20:30
Popis: Celovečerní dokumentární film představí divákům zcela poprvé v novém kontextu dílo a odkaz významných amerických filmařů, spisovatelů a dobrodruhů, manželů Martina a Osy Johnsonových. Autor volně navazuje na svůj trojnásobně oceněný režijní debut Africa obscura (2011) a na projekty, které zrealizoval ve spolupráci s ambasádou USA v Praze. Režie: Jan Svatoš. Dávno před tím, než Joy Adamsonová napsala knihu o lvici Else, dříve než Hanzelka a Zikmund vyrazili na cestu kolem světa a než byl v Africe založen první národní park, se odehrál neuvěřitelný příběh Rebelů z Kansasu, který fascinoval mimo jiné Charlieho Chaplina, Jacka Londona či britskou královskou rodinu. Nejen oni, ale i diváci po celém světě byli uchváceni filmy a knihami Martina a Osy Johnsonových, kteří jako první světu ukázali, že v Africe, na Borneu, ani v Oceánii nečíhají krvežíznivá monstra ani bojechtiví lidožrouti, ale rychle mizející svět. Dokumentární film chce připomenout nejen pozoruhodný život tohoto amerického páru, ale také jejich moderní myšlenky blízké současným idejím humanismu a ochrany životního prostředí. Příběh Martina a Osy je cenným svědectvím o nástrahách i výzvách každé doby. Johnsonovi pobořili řadu mýtů, bojovali s předsudky, zažili mnoho výher i pádů mnohokrát ale narazili na mocnější soupeře, jakými byly Hollywood a nakonec i život sám.

Chytrý Kvíz Šnyt Nová Louže

21. bře 2018
Pořádá: Šnyt Nová Louže
Popis: Vyrazíš s přáteli na pivo, strávíte spolu fajn večer a přitom si zkusíte v pěti blocích písemně odpovědět jako tým na soubor otázek, které bude zadávat moderátor. Odměňujeme vítěze i další hráče. Přitom stačí pouze selský rozum, důvtip a dobrý odhad. Bavte se chytře.

Plavání pro těhotné

21. bře 2018
Pořádá: TEPVOS, spol. s r. o. - Krytý plavecký bazén
Čas od: 13:30
Čas do: 15:00

Kurz výchovy dětí

21. bře 2018
Pořádá: Rodinné centrum Srdíčko
Čas od: 10:00
Popis: Kurz manželů Leeových z Londýna, autorů Manželských večerů – pro rodiče dětí do 10 let a nastávající rodiče, 2. lekce (celkem 5, lze i jednotlivě).

Strana 1 z 18