Přejít na obsah

Indické příběhy v Ústí nad Orlicí

30. říj 2020
Pořádá: Římskokatolická farnost - děkanství Ústí nad Orlicí
Popis: V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Orlicí si můžete až do konce října prohlédnout výstavu "Za vaše úspěchy vděčíme Vám". Díky projektu Adopce na dálku® mohou děti z indické Karnátaky chodit do školy a mají šanci na lepší život.

Kočičí hra

05. lis 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Istvan Örkeny, Kočičí Hra Režie: Tereza Karpianus „Taková jsi byla vždycky. Samé zmatky a komplikace!“ Proslulá tragikomedie Istvana Örkenyho s Pavlou Tomicovou a Zorou Valchařovou-Poulovou v hlavních rolích. Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním „kočičí hry“ se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně. Její elegantní a klidná sestra Gizela žije zase už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v Mnichově ve svobodném západním Německu a nezbývá jí než po telefonu a v dopisech často marně usměrňovat sestřiny eskapády. Je tu totiž Pavla, Eržina nová kamarádka, která má na ni „báječný vliv“ a samozřejmě Viktor Molnár, obžerný, kdysi slavný operní pěvec, jehož způsoby u stolu jsou sice mimořádně nesnesitelné, ale Erži mu s radostí každý čtvrtek vaří večeře… Oblíbený maďarský prozaik a dramatik István Örkeny napsal svou Kočičí hru v roce 1963 nejprve jako novelu a teprve o několik let později ji zadaptoval do divadelní verze, se kterou slavil úspěchy na mnoha světových jevištích, včetně pražského Národního divadla, kde v roce 1974 vznikla legendární inscenace s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou. Užijte si s námi v režii Terezy Karpianus životní příběh sester Szkallových, nejkrásnějších dívek z městečka Leta, okres Szolnok, v této hře o stárnutí, lásce, vášni k životu, sesterské blízkosti a hlavně nezdolném optimismu! „Víš, my s Myškou hrajeme takovou zvláštní hru: když se vrátí z kanceláře, zamňouká a já k sobě pustím sousedovic kočku a ta jí odpoví mňoukáním. Myška odpoví kočce a kočka Myšce… Není to vlastně hra ale takový zvyk…“ Premiéra 15. října 2016 na hlavní scéně Klicperova divadla.

Aleš Brichta Project & AC/DC Tribute

07. lis 2020
Pořádá: Kulturní dům
Popis: Asi netřeba představovat žijící legendu české nejen metalové scény Aleše Brichtu.Tento vynikající zpěvák, textař a muzikant nedávno oslavil své 60 narozeniny. Těšit se můžete na průřez tvorbou Aleše Brichty. Ale taky na AC/DC Tribute z Chocně, kteří vám předvedou show v plné palbě z dnes již nesmrtelných songů australských AC/DC.

Prague Cello Quartet

11. lis 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Prague Cello Quartet je jedinečný český soubor čtyř violoncellistů, kteří publiku nabízejí koncertní show složené nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje. Soubor vznikl v roce 2006... Předplatné hudební sezóny podzim 2020, zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny

Clive Bunker – bubeník slavných Jethro Tull

17. lis 2020
Pořádá: Popráč
Čas od: 20:00
Popis: Hudební legenda v Popráčii!.... Angličan Clive Bunker – bubeník slavných Jethro Tull – se speciálním bluesrockovým koncertním programem v doprovodu kapely fenomenálního italského kytaristy a zpěváka Riki Massiniho. Koncertní program autorské tvorby, bubenických sól, ale také krátké vzpomenutí na dobu jeho působení v Jethro Tull. ..

Minipárty s Karlem Šípem

18. lis 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Zcela nová zábavná talk show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa na motivy televizního pořadu Všechnopárty tentokrát s jediným hostem J. A. Náhlovským. Prostor dostanou také dotazy diváků.

Visaci Zámek, E!E, Upside Down!cz

21. lis 2020
Pořádá: Kulturní dům
Popis: Akce plánovaná na 14.3.2020 je přeložena na 21.11.2020 z důvodu vyhlášení nouzového stavu. Vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Legendární skupina Visací zámek vydává po pěti letech dlouho očekávané album Anarchie A Total Chaos. Jako předkapelu sebou vezou další věhlasnou skupinu E!E.

Rock&Roll band Marcela Woodmana

23. lis 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Kapela Rock’n’Roll band Marcela Woodmana vznikla v lednu roku 1990. Procházela četnými personálními změnami, ale zdravý základ zůstal stejný. Rock’n’Roll band Marcela Woodmana je považován za jednu z nejlepších R´n´R kapel v Evropě, ne-li na světě… – o vesmíru ani nemluvě! Nevěřící se mohou na vlastní oči i uši přijít přesvědčit. 100 min., přeložený koncert z 16.4.2020

Strana 1 z 3