Spolkla mě knihovna

18. čec 2018
Pořádá: Městská knihovna
Popis: Putovní výstava v chodbě u dětského oddělení.

Výstava - České povětrníky

18. čec 2018
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Větrné mlýny nepatří jen do pohádek či beletrie. Jejich podobu, zvláštnosti, strojní vybavení, anebo postavení větrných mlynářů. Možná vás překvapí, kolik větrných mlýnů se dochovalo, anebo že ve Slezsku existují malé mlýnky s větrnou turbínou.

Výstava - Jan Steklík

18. čec 2018
Pořádá: Městská knihovna
Popis: Vzpomínková výstavka k malířovým nedožitým 80. narozeninám – v půjčovně pro dospělé.

Příměstský tábor s angličtinou - pro děti 5-14 let

18. čec 2018
Pořádá: Jazyková škola - Pošepný
Čas od: 08:00
Čas do: 15:00
Popis: Cena zahrnuje: výuku angličtiny, výukové materiály, pomůcky, odměny, oběd, pití, svačinu, jízdné, vstupné. Program: Výuka angličtiny bude probíhat zajímavou a hravou formou (písničky, soutěže), klademe důraz na laskavý přístup založený na podpoře a pochvale. Každé z dětí dostane na začátku kurzu předpřipravenou výukovou složku, kterou si v průběhu výuky budeme spoludotvářet. Naším cílem je, aby děti byly spokojené, nenudily se, zdokonalily se v angličtině, poznaly nové kamarády, užily si prázdniny a měly spoustu nevšedních zážitků. S sebou: pohodlné oblečení, pláštěnku, láhev na pití, psací potřeby, pastelky, kartičku zdrav. pojištění (stačí kopie).

Výstava Cyklus secese – bydlení

18. čec 2018
Pořádá: Městské muzeum
Popis: První díl z připravovaného každoročního cyklu výstav věnovaných secesi nás zavede do interiéru konce 19. a počátku 20. století. Nábytek, věci denní potřeby, hračky, keramika, sklo, to vše bude zasazeno do dioramat, která navodí pocit, jako by ho jeho obyvatelé právě opustili. Nezapomeneme ani na děti – vyzkouší si repliky secesních šatů, sestaví mozaiku nebo vyplní zábavné pracovní listy.

Noční koupání -prozatím zrušeno

18. čec 2018
Pořádá: TEPVOS, spol. s r.o. - Aquapark
Popis: Každou středu, pátek, sobotu v případě denních teplot kolem 30°C, noční teplota kolem 20°C. Rozhodnutí o uskutečnění nočního koupání bude v daný den do 12:00 hod. umístěn na tabuli Aquaparku nebo se informujte na tel. čísle: 608 553 305.

Výstava - Ztracené Oustí

18. čec 2018
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Fotografická, panelová výstava připomene části a zákoutí města Ústí nad Orlicí dvacátého století v porovnání s nynější podobou. Historické fotografie pochází ze sbírky Městského muzea v Ústí nad Orlicí a ze sbírky Vladimíra Langra. Členové místního fotoklubu Oko doprovodí soubor snímky z dnešní doby. Výstavu doplní množství staré fotografické techniky od soukromých sběratelů.

Prázdninové předčítání

18. čec 2018
Pořádá: Městská knihovna
Popis: Vhodné pro děti do 8 let. Prosíme o 10 Kč na nákup materiálu.

Strana 1 z 76