Výstava - Kamenná krása

21. říj 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava představuje výběr ze sbírek členů Mineralogického klubu Česká Třebová. Krásné barevné minerály jsou doplněny o zkameněliny živočichů a rostlin a dohromady s nimi tvoří poutavou podívanou.

Jóga pro dospělé

21. říj 2019
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Čas od: 17:00
Čas do: 18:15
Popis: Miluška Spíchalová bude pravidelně každé pondělí od 17 hod. cvičit jógu s dospělými. S sebou karimatku, volný oděv a pití.

Očkování

21. říj 2019
Pořádá: Rodinné centrum Srdíčko
Čas od: 10:00
Popis: Beseda s lektorkou – zdravotnicí Eliškou Pinkasovou, DiS.

Rambo: Poslední krev

21. říj 2019
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Ještě jednou, naposled a osudově přichází do kin John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho. Pátým dílem uzavře svůj téměř čtyřicet let dlouhý příběh legendární postavy akčního filmu. Po nelítostných bojích v džungli a poušti ho uzavře tam, kde snímkem První krev začal. Doma v Americe. Nakonec ho i tady dožene minulost. Rambo bude nucen oprášit své schopnosti a vydat se na cestu krvavé pomsty. John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Bůh zná slitování, John ne. Poprvé s krátkými vlasy, poprvé bez čelenky, poprvé u sebe doma, poprvé unavený. Zato stále s lukem a ikonickým nožem. Stále je to Rambo, který i na zemi umí rozpoutat peklo. Kruh se uzavírá. - Režie: Adrian Grunberg

Textilní tvorba Dagmar F.

21. říj 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava textilní výtvarnice a rodačky z Ústí nad Orlicí Dagmar Filipové představí její rozmanitou tvorbu. Na výstavě naleznete kostýmy, paličkované krajky, háčkované výrobky, patchwork a mnoho dalšího.

Strana 1 z 29