Mini výstava: Antické tragédie na prknech

23. srp 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava ve zkratce představí jednu z nejznámějších řeckých tragédií Oidipa krále a spolu s ní Vrchlického trojdílné melodrama Hippodamie, obojí v podání ústeckého divadelního souboru Vicena.

Výstava - 200 let poštovní schránky

23. srp 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Již více než 200 let uplynulo od zavedení poštovních schránek v rakouském mocnářství. K připomenutí připravilo Poštovní muzeum v Praze tematickou výstavu. Hernychova vila je teprve druhé místo, kde bude k vidění.

Adrenalinové prázdniny

23. srp 2019
Pořádá: Dům dětí a mládeže Duha
Popis: Pro děti od 12 – 15 let. sjezd na kárách Přívrat, Laser Game Pardubice, motokáry Vysoké Mýto, Paintball Hradec Králové, autobusem na Šerlich – zpátky na vlastních kolech. Způsob dopravy: na kole, vlakem.

Výstava výtvarného umění

23. srp 2019
Pořádá: Kulturní dům
Popis: XXI. ročník tradiční výstavy děl autorů tvořících nejrůznějšími technikami. Výstava potrvá do 8.9.2019.

Tenkrát v Hollywoodu

23. srp 2019
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Film je natočen na motivy skutečných událostí a odehrává se koncem 60. let. Hlavními postavami jsou bývalá westernová hvězda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt). Slávu si slibují od slavné a krásné sousedky, jíž není nikdo jiný než herečka Sharon Tate (Margot Robbie). Její manžel, režisér Roman Polanski, je na natáčení v Evropě. Sharon je ale zanedlouho zavražděna fanatickým sériovým vrahem Charlesem Mansonem (Damon Herriman) a jeho „rodinou“.(PlayEasy) Hrají: Al Pacino, Austin Butler, Brad Pitt, Dakota Fanning, Damian Lewis, Emile Hirsch, Kurt Russell, Leonardo DiCaprio, Lorenza Izzo, Luke Perry, Margaret Qualley, Margot Robbie, Samantha Robinson, Sydney Sweeney, Timothy Olyphant. Režie: Quentin Tarantino.

Secesní odívání

23. srp 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: V letošním roce se můžete těšit na druhý díl z cyklu výstav se společným tématem Secese. Tentokrát se zaměříme na secesní textil a především pak na odívání. Některé z vystavených kusů oděvů si budete moci i vyzkoušet, tak neváhejte a přijďte do Hernychovy vily.

Výstava obrazů s motivem květin v ČČK

23. srp 2019
Pořádá: Český červený kříž Ústí nad Orlicí
Popis: Výstava obrazů s motivem květin od pana Dubišara je přístupná v době přítomnosti zaměstnanců OS ČČK.

Strana 1 z 40