Přejít na obsah

Minamata

26. zář 2022
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: William Eugene Smith (Johnny Depp) se proslavil jako jeden z nejuznávanějších fotoreportérů druhé světové války. Na začátku sedmdesátých let ale žije samotářsky, odloučený od společnosti a rezignující na svou kariéru. Změna nastane, když jej redaktor slavného časopisu Life Robert Hayes (Bill Nighy) tajně vyšle do japonského rybářského města Minamata. Zdraví a život jeho obyvatel a především dětí je zde totiž po desetiletí ohrožováno jedovatou rtutí, kterou do moře bezohledně vypouští chemická továrna Chisso Corporation. Smith se ponořuje do místní komunity, dokumentuje svými fotoaparáty jejich úsilí žít a přežít, jejich vášnivé tažení za uznání viny a odškodnění ze strany Chisso Corporation. Smith vyzbrojen pouze svým fotoaparátem a silou obrazu dává svým snímkům z toxické vesnice srdcervoucí lidský rozměr a jeho počáteční úkol se mění v životní poslání.

Nemluvňátka, kojenci, batolátka

26. zář 2022
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Popis: Přijďte mezi rodiče těch nejmenších, kteří se schází pravidelně každé pondělí. Sdílejte své starosti i radosti s novým přírůstkem do rodiny.

Výstava - Oustecký salon 22

26. zář 2022
Pořádá: Galerie pod radnicí
Popis: Každoroční výstava amatérských umělců se vztahem k Ústí nad Orlicí a okolí bude zahájena vernisáží 15. září v 17.00 hodin. Akce potrvá do 23.10.2022.

Jóga pro dospělé v Medvídku

26. zář 2022
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Popis: S sebou karimatku, volný oděv a pití. Nováčci v případě zájmu volejte na tel. č. 739 424 883.

Jóga pro děti v Medvídku

26. zář 2022
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Čas od: 16:05
Čas do: 16:50
Popis: Pro děti cca od 2 let. S sebou karimatku, volný oděv a pití, plyšovou hračku. Hlaste se prosím předem na tel. č. 739424883.

Technologie – dobrý sluha, zlý pán

26. zář 2022
Pořádá: Rodinné centrum Srdíčko
Čas od: 10:00
Popis: Workshop a beseda pro rodiče z cyklu Praktické rodičovství. Přednáší lektor Ing. Tomáš Pinkas.

Výstava fotografií

26. zář 2022
Pořádá: Český červený kříž - Centrum pro život
Popis: Výstava fotoobrazů autora, který si říká Verill (Petr Smejkal). Fotit srdcem a vyjádřit svůj pohled. Miluji nejvíce fotit přírodu a jejich skryté tajemství. Dále architekturu, lidi a zvířátka. Prohlídku výstavy lze sjednat individuálně na tel.: 775 112 998 nebo v době přítomnosti zaměstnanců OS ČČK a při akcích centra.

Kavárnička na střeše DDM Duha

27. zář 2022
Pořádá: Dům dětí a mládeže Duha
Čas od: 15:00
Čas do: 18:00
Popis: Přijďte na dobrou kávu a krásný výled!

Arvéd

27. zář 2022
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Film Arvéd vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Jiří Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla. Život a smrt Jiřího Arvéda Smíchovského jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka. Po válce se jejich role otáčí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím však vzájemné služby nekončí. Plaček jako vyšetřovatel státní bezpečnosti využívá Arvéda ke svým cílům, k usvědčování nepohodlných osob. Za jeho služby mu oplácí výhodami prominentního vězně a především Arvédovou největší drogou – vzácnými okultistickými knihami ze zkonfiskovaných knihoven. Arvéd a Plaček rozehrávají šachovou partii. Hra o duši vstupuje do finále

Strana 1 z 20