Přejít na obsah

Ústecká 21

28. kvě 2023
Pořádá: Město Ústí nad Orlicí
Popis: Ústecká 21 memoriál Miroslava Urbana 2023 Zveme na 66 a 67 ročník tradičního automobilového závodu: Mistrovství České republiky v závodech do vrchu soudobých automobilů Mistrovství České republiky v závodech do vrchu historických vozů Česká trofej ZAV Mistrovství Slovenské republiky v závodech do vrchu soudobých automobilů Mistrovství Slovenské republiky v závodech do vrchu historických automobilů

Výstava - Vysíláme - Přijímáme

28. kvě 2023
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava ke 100. výročí zahájení rozhlasového vysílání v Československu. Radiopřijímače z éry první republiky až 80. let minulého století doplní přijímače rozhlasu po drátu, historické zkoušečky napětí a dílna radioamatéra-sběratele.

Fotbalová utkání v Ústí nad Orlicí

28. kvě 2023
Pořádá: TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
Popis: Přijďte s námi společně prožít radosti i strasti, které sport přináší. Na všech domácích zápasech bude současně probíhat doprovodný program pro děti.

Ručně malované obrázky

28. kvě 2023
Pořádá: Český červený kříž - Centrum pro život
Popis: Výstava ručně malovaných obrázků pana Dubišara. Prohlídku výstavy lze sjednat individuálně na tel. 775112998 nebo v době přítomnosti zaměstnanců OS ČČK a při akcích centra. Budova OS ČČK Ústí nad Orlicí.

Výstava: Lev Stránský – zapomenutý vynálezce

28. kvě 2023
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Na 26. duben připadá světový den duševního vlastnictví, který je věnován všem inovátorům, vizionářům, vynálezcům a tvůrcům. Jednoho z nich, ústeckého rodáka, si připomeneme i v našem muzeu - Lva (Lea) Stránského (1901-1982).

Výstava - Jan Křtitel Kunstovný

28. kvě 2023
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava malíře, učitele a pedagoga Jana Křtitele Kunstovného nazvaná „Moje Oustí“ zachycuje výběr z dosud nevystavených děl tohoto autora, které mnoho Oušťáků jistě zná.

Malá mořská víla 3D

28. kvě 2023
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 17:00
Popis: Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. USA, 2023

Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu - Počátek

28. kvě 2023
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše. Dále hrají: F. Janssen, M. Iseman… Režie: T. Baginski Japonsko / USA, 2023

8. ročník Minifestivalu LDO

28. kvě 2023
Pořádá: Základní umělecká škola Jaroslava Kociana
Popis: Divadelní přehlídka literárně-dramatického oboru se blíží. Představujeme její program. Těšíme se na všechny diváky

Výstava o Olze Havlové v Roškotově divadle

28. kvě 2023
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Ve foyer Roškotova divadla bude během května v době konání akcí k vidění výstava fotografií „Olga Havlová a Výbor dobré vůle“. Putovní expozice se za devět předchozích let setkala s velkým zájmem veřejnosti, k vidění již byla v různých výstavních prostorách České republiky i na Slovenska.

Strana 1 z 34