Přejít na obsah

Regionem Orlicka

01. srp 2021
Pořádá: Město Ústí nad Orlicí
Popis: Ve dnech 30 7 –1 8 se uskuteční již 35 ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior Naším městem bude peloton závodníků po silnici I 14 projíždět 1 srpna v průběhu IV etapy v čase cca 10 15 – 10 24 hodin

Léto patří rebelům

01. srp 2021
Pořádá: Park u Roškotova divadla
Čas od: 21:00
Popis: Léto je konečně tady! Jonáš se jako každý rok těší na svého dědu Bernarda, se kterým vždycky prožil ty nejlepší prázdniny. Letos je to ale jiné, z dědečka se stal pěkně nerudný chlapík. Jonáš má tedy před sebou velkou výzvu – musí dědovi vrátit chuť užívat si života. Teď jen musí vymyslet, jak na to. Díky tomu ho čeká bouřlivé léto plné dobrodružství, zážitků a nevšedních přátelství. Film Léto patří rebelům vypráví příběh pohodového jedenáctiletého kluka Jonáše. Jízdy v dodávce s dědečkem, sjíždění průzračných horských řek, dobrodružství, zábava. Asi tak by chtěl prožít letní prázdniny. Jonášova rodina se ale po smrti tatínka odcizila a jeho matka Beata se rozhodla, že místo aby strávil léto na Slovensku s dědou Bernardem, jako to dělali s tátou, pojedou k tetě vychutnat si zdravé přímořské podnebí. To se Jonášovi vůbec nezamlouvá. Zabalí si svoje saky paky a naplánuje dokonalý a zpočátku skvěle utajený útěk za svým milovaným dědečkem. Po setkání s ním však velmi rychle pochopí, že smrtí táty se změnil i děda a že tenhle starý železničář v penzi teď neprožívá zrovna nejlepší období. Jonáše to ale neodradí, neztrácí naději a rozhodne se dát věci do pořádku. Brzy se k němu přidává nová kamarádka Alex, se kterou provedou řadu lumpáren, občas i na hranici zákona. A jéje! Následky na sebe nenechají dlouho čekat, mají v patách policii a také se musí vyrovnat s prvním podnikatelským neúspěchem. Zdá se, že už nic nebude tak jako dřív, ale záhy se ukáže, že přes všechny útrapy může být všechno ještě lepší. “Mně osobně na příběhu zajímá a zároveň dojímá právě to, že Jonáš jako dítě je ten, který je aktivní, a sice jistým naivním způsobem, ale přece se mu nakonec podaří všechny dospělé opět spojit,” říká producentka filmu Katarína Krnáčová ze společnosti Silverart, “Spojí rodinu, která kvůli smrti chlapcova otce zůstala v odtažitém, narušeném vztahu. V podstatě svým čistým způsobem ukáže dospělým, jak by měli žít lépe a krásněji.” Režie: Martina Saková Hrají: Eliáš Vyskočil, Pavel Nový, Liana Pavlíková, Szidi Tobias, Kaya Marie Möller, Jana Oľhová

Letní odpoledne - park za Roškotovým divadlem

01. srp 2021
Pořádá: Park u Roškotova divadla
Čas od: 15:00
Popis: 15:00–17:30 hodin – Sindibádova dobrodružství, Divadlo Korábbubliny, balónkový klaun, aquazorbing. 18:00–20:00 hodin – Petr Novák Forever, koncert vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno.

Výstava - Hoří?

01. srp 2021
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Aneb 150 let sboru dobrovolných hasičů v Ústí nad Orlicí. Vznik orlickoústeckého sboru dobrovolných hasičů, který se v Čechách řadí mezi nejstarší, připomene naše výstava. Ta nám představí jak historii sboru, tak i výzbroj a výstroj hasičů. Venkovní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 1. července 2021 od 17.00 hodin před vstupem do Hernychovy vily.

Výstava - Výběr z tvorby aneb Jak šel čas

01. srp 2021
Pořádá: Český červený kříž - Centrum pro život
Popis: Prohlídku fotografií Evy Kovářové lze sjednat individuálně na tel.: 775 112 998 nebo si můžete výstavu prohlédnout v době přítomnosti zaměstnanců OS ČČK a při akcích centra.

Výstava - Mechanické hračky

01. srp 2021
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Dopřejte si nostalgické chvíle na okouzlující výstavě pohyblivých historických hraček, které nám laskavě zapůjčilo Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Národní třída

02. srp 2021
Pořádá: Park u Roškotova divadla
Čas od: 21:00
Popis: Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají národní hrdina. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše v hlavní roli s Hynkem Čermákem kombinuje dramatický příběh s černým humorem.

Strana 1 z 32