Výstava Samet 1989

23. lis 2019
Pořádá: Roškotovo divadlo
Popis: Výstava dokumentární fotografie Karla Cudlína z období pádu totality a porevolučních událostí. Vernisáž se uskuteční v pátek 8. listopadu v 18 hodin v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí. Výstava je součástí programu, který připomíná 30. výročí 17. listopadu 1989 a potrvá do konce listopadu

Velká cena města Ústí nad Orlicí - Generali Cup

23. lis 2019
Pořádá: Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí
Čas od: 09:00
Čas do: 19:00
Popis: Rádi bychom vás za celý oddíl pozvali na 19. ročník domácích závodů v Ústí nad Orlicí, které se budou konat ve sportovní hale Střední umělecko-průmyslové školy. Mezinárodní závody v karate patří mezi nejvýznamnější a největší sportovní akce v okrese Ústí nad Orlicí.

Josef Sudek - český fotograf.

24. lis 2019
Pořádá: Galerie pod radnicí
Popis: Zveme Vás do Galerie pod radnicí, kde Storeage z.s. pořádá výstavu Josef Sudek – český fotograf. Expozice Obrazy a odrazy: fotografie nejen pro české malíře. V Ateliéru: ze sbírky negativů Ústavu dějin umění AV ČR.

Druhé zimní taneční setkání v ZUŠ

24. lis 2019
Pořádá: Základní umělecká škola Jaroslava Kociana
Popis: Seminář současného tance a taneční tvorby pořádaný uskupením Pulsar v prostředí ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí. Dvoudenní setkání je určeno každému, kdo má zájem rozvíjet a prohlubovat svůj osobní potenciál skrze současný tanec. Současná taneční technika, improvizace a tvorba a stejně tak lidová kultura jako zdroj tvorby jsou oblasti zájmu práce, především ale jejich vzájemné vnitřní propojení a způsob, jakým se navzájem ovlivňují a doplňují. Kapacita: 15 osob. Setkání se koná na sále tanečního oboru. Více na www.praguepulzar.cz

Výběr z tvorby 2019 – výstava

24. lis 2019
Pořádá: Malá scéna
Popis: Výstava je uspořádaná k životnímu jubileu 60. narozenin ústeckého rodáka a dlouholetého člena Fotoklubu Oko Pavla Krosche. Autor v ní prezentuje nejnovější svoji tvorbu, kde převažuje romantická krajina, ale také i portrétní fotografie.

Textilní tvorba Dagmar F.

24. lis 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava textilní výtvarnice a rodačky z Ústí nad Orlicí Dagmar Filipové představí její rozmanitou tvorbu. Na výstavě naleznete kostýmy, paličkované krajky, háčkované výrobky, patchwork a mnoho dalšího.

Výstava - Kamenná krása

24. lis 2019
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Výstava představuje výběr ze sbírek členů Mineralogického klubu Česká Třebová. Krásné barevné minerály jsou doplněny o zkameněliny živočichů a rostlin a dohromady s nimi tvoří poutavou podívanou.

Strana 9 z 33