Přejít na obsah

Výstava fotografií - Linie a tvary

25. zář 2020
Pořádá: Malá scéna
Popis: Jiří Láslo je autorem několika vystavených fotografií a také zahraje na vernisáži na saxofon (Oluše Kočí klavírní doprovod, Ondřej Floriš saxofonové duo).

Výstava - Velké prádlo

25. zář 2020
Pořádá: Městské muzeum
Popis: Na výstavě se dozvíte, jak své prádlo čistili naši předkové. Výstavu zapůjčenou z Regionálního muzea v Chrudimi jsme doplnili o historické pračky z expozice svitavského muzea a o exponáty z našich sbírek.

Výstava - Samizdat a Edice Expedice

25. zář 2020
Pořádá: Městská knihovna
Popis: výstava, která se koná ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla je umístěna během září a října ve vstupní chodbě knihovny

Příběhy nadšení / příběhy míst - Výstava (Jeden svět)

25. zář 2020
Pořádá: Nová Louže - KONZUM
Popis: Výstava v obchodním centru Nová Louže. V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se s Brontosaurem pustili do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 45 let pomohli stovkám míst. Zachránili hrad Lukov před zřícením. Oživili orchidejové louky v Bílých Karpatech. Přesadili tisíce leknínů před napuštěním Novomlýnské nádrže. A pokračují v tom dodnes. Nejen s Brontosaurem, ale i s jinými organizacemi nebo prostě sami. Právě některá z těchto míst zachycují Příběhy nadšení – příběhy míst.

Housle

25. zář 2020
Pořádá: Roškotovo divadlo
Čas od: 19:30
Popis: Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů. autor - Dan McCormick režie - Ladislav Smoček hrají - Milan Hein, Jiří Langmajer a Pavel Liška Uvádí Divadlo Ungelt.

Certifikovaný kurz Access Bars

26. zář 2020
Pořádá: Mateřské centrum Medvídek
Čas od: 09:00
Čas do: 17:00
Popis: Kurzem vás provede Bc. Irena Poslušná, Dis., Access Consciousness Access Bars Facilitator. Dozvíte se, co metoda znamená a stanete se diplomovaným praktikem společnosti Access Conciousness®. Rozebereme nástroje pro osobní rozvoj, které Vám umožní zvládat každodenní život a občasné těžké situace s nadhledem a bez emocí.

Výstava - Rituál malby

26. zář 2020
Pořádá: Galerie pod radnicí
Popis: Výstava představí díla malířky Martiny Novotné. Obrazy z let 2017 až 2020 dokumentují vývoj její tvorby, který vyvrcholil v období karantény. Ta dala autorce možnost věnovat se malbě naplno.

Orlická šachovnice

26. zář 2020
Pořádá: Kulturní dům
Čas od: 09:00
Popis: 50. ročník šachového turnaje dětí.

Jeden svět - Až naprší a uschne

26. zář 2020
Pořádá: Malá scéna
Popis: Jeden svět je mezinárodní filmový festival se zaměřením na tématiku lidských práv. Skvělé dokumenty a debaty se zajímavými hosty. V Malé scéně se uvidíme od soboty 19. září do soboty 26. září. V našem programu najdete dokumenty s nominací na Oskara (Pro Samu – 19. 9., Země medu – 26. 9.), nebo filmy, které měli úspěch na mnoha zahraničních festivalech (Kolektiv – 26. 9.)... Program: js.spousti.cz/program/. Festivalový stánek - Představí se Vám bezobalové ústecké Hokynářství, které sídlí při Rodinném centru Srdíčko.

Strana 9 z 30