32. ROČNÍK MEMORIÁLU BOHUSLAVA LANGA

Ve sportovní hale Střední školy umělecko-průmyslové v Ústí nad Orlicí proběhl 32. ročník basketbalového Memoriálu Bohuslava Langa, který přinesl dvoudenní sportovní zážitek pro všechny fanoušky basketbalu.

V sobotu se na palubovce setkali mladí talenti v kategorii kadetů U17. Výsledky zápasů byly následující:

1. Královští Sokoli
  2. Tesla Pardubice
  3. BK Pardubice
  4. BK Ústí nad Orlicí

Konečné pořadí pak potvrdilo, že Královští Sokoli vybojovali první místo, následovaní družstvem Tesla Pardubice a BK Pardubice. Místní tým BK Ústí nad Orlicí se umístil na čtvrtém místě.

Nedělní program byl věnován minižákům U12, kteří předvedli své dovednosti a vášeň pro basketbal. Výsledky této kategorie byly následující:

1. BK Pardubice
  2. BK Ústí nad Orlicí
  3. Adfors Basket Litomyšl
  4. Studánka Pardubice

BK Pardubice se stali vítězi této kategorie, následovaní týmem BK Ústí nad Orlicí a družstvem Adfors Basket Litomyšl na třetím místě.

Memoriál Bohuslava Langa slouží nejen k uctění památky Bohuslava Langa, ale také k připomenutí jeho sportovního dědictví. Bohuslav Lang, narozený 5. prosince 1932 v České Třebové, začal svou sportovní kariéru v tomto městě a projevil výjimečnou všestrannost. Jeho největší láskou byl basketbal, který hrál již od mládí v České Třebové a později i v Ústí nad Orlicí, kde byl hnacím motorem místního basketbalového oddílu. V dresu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí odehrál 792 mistrovských utkání a zaznamenal více než 10 000 bodů. Tímto způsobem se stal nejen legendou českého basketbalu, ale také inspirací pro další generace sportovců. Bohuslav Lang nás opustil 4. srpna 1992. Memoriál Bohuslava Langa slouží jako příležitost představit mladým hráčům vášeň, kterou pro tento sport měl.