Přejít na obsah

LAUREÁTEM KOCIANKY JE FRANCOUZKA SORA LAVORGNA

V uplynulém týdnu hostilo Ústí nad Orlicí již 66. ročník Kocianovy houslové soutěže. Slavností zahájení se uskutečnilo ve sváteční středu 1. května před Základní uměleckou školou Jaroslava Kociana, ve které se soutěž tradičně koná. Samotným zahájením soutěže opět provedla ředitelka soutěže Lenka Lipenská společně s předsedou odborné poroty a patronem soutěže Pavlem Šporclem a starostou našeho města Petrem Hájkem.

Po zahájení následovalo losování pořadí soutěžících a začala samotná  vystoupení jednotlivých kategorií. Celkem čtyř soutěžních kategorií se letos účastnilo  55 mladých houslistů ze 13 zemí světa.

Kromě odborné poroty složené z významných hudebních osobností v čele s Pavlem Šporclem hodnotila souběžně výkony soutěžících také dětská porota, ve které usednuli žáci a studenti ústeckých škol.

Posledním soutěžním dnem byl pátek 3. května. V sobotu dopoledne následovalo tradiční přijetí vítězů a zahraničních účastníků starostou města v obřadní síni. Petr Hájek zde pozdravil všechny soutěžící a poděkoval organizátorům soutěže a porotě.

Sobotní odpoledne pak patřilo, v Roškotově divadle, slavnostnímu vyhlašování vítězů soutěže spojenému se závěrečným koncertem. Na samotném začátku vystoupil dětský orchestr, který vzniká ze soutěžících v průběhu soutěže. Zhodnocení letošního ročníku se ujal předseda poroty a patron soutěže v jedné osobě Pavel Šporcl, který vyzdvihl nejen vysokou úroveň soutěže.

Poté již následovalo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií spojené s jejich vystoupením.

Na samotný závěr byl vyhlášen absolutní vítěz, laureát 66. ročníku Kocianovy houslové soutěže. Laureátem soutěže se stala vítězka 2. kategorie, desetiletá Sora Lavorgna z Francie, která porotu jednomyslně přesvědčila svou technickou dokonalostí a hudebním umem.

Více informací o soutěži naleznete ZDE: http://www.kocianovo-usti.com/

3K0A0088
3K0A0022
3K0A0073
3K0A0075
3K0A0055
3K0A0018
3K0A0091
3K0A0070
3K0A0109
3K0A0117