Přejít na obsah

POLICIE HLEDÁ SVĚDKY HAVÁRIE AUTOJEŘÁBU

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Hledáme svědky havárie autojeřábu

ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Škoda jde do milionů korun.  
Foto PČR havarovaného autojeřábuFoto PČR havarovaného autojeřábu
Od úterního poledne 1. dubna 2014 intenzivně prověřujeme havárii autojeřábu značky Demag, při které byla způsobena škoda na havarovaném pracovním stroji 3 miliony korun, na poškozené komunikaci a vzrostlých stromech dalších 50 tisíc korun.
 
Během prověřování havárie, především výslechem řidiče jeřábu, jsme získali informaci, že při couvání ze staveniště od železničního koridoru do městské části Ústí nad Orlicí zvané Kerhartice měl na komunikaci II. třídy č. 315 zastavit, aby se vyhnul protijedoucímu řidiči nákladního vozidla. Po zastavení, levá část stroje náhle klesla. Muž z kabiny vystoupil, aby následně zjistil, že se utrhla část krajnice. Než stačil učinit jakákoliv opatření, tak došlo k odtržení části silnice a sesunutí jeřábu mino vozovku. Bezprostředně poté se stroj převrátil na levý bok a při tomto manévru vyvrátil dva vzrostlé stromy.
 
Při havárii nebyl naštěstí nikdo zraněn. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Míra zavinění je předmětem dalšího prověřování. V tuto chvíli bychom uvítali svědectví řidiče nákladního vozidla pravděpodobně značky Avia, případně dalších svědků, kteří havárii viděli, aby se nám ozvali na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 251, jelikož okolnosti kolize jsou nejasné.
 
3. dubna 2014
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
 

news list