41. ROČNÍK BĚHU NA ANDRLŮV CHLUM S REKORDNÍ ÚČASTÍ

V sobotu 4. ledna se běžel 41. ročník běhu do vrchu na Andrlův chlum. Závodu se letos zúčastnilo rekordních 132 běžců v 10 kategoriích. Účast závodníků byla letos téměř dvojnásobná oproti předchozím ročníkům. Trasa závodu, která měřila 2,5 km s převýšením 209 metrů, vedla od místa startu u restaurace na  Mendriku až na Andrlův chlum, kde byl cíl u chaty Hvězdy.   Teplota jen 2 stupně nad nulou a rozbahněná trasa vedoucí kolem kapliček závod značně komplikovala. Nejrychlejším závodníkem se stal Pavel Hrdina z týmu AK Perná s vynikajícím časem 9 minut a 35 sekund. Druhý skončil Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice s časem 9 minut a 43 sekund a pro bronz si s časem 10 minut a 24 sekund doběhl Martin Vacek z týmu ISCAREX Česká Třebová. Z domácích závodníků byl čtvrtým Tomáš Kubelka z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí s časem 10 minut a 28 sekund. Nejstarším účastníkem běhu byl 87 letý Jiří Soukup z TJ Liga 100 Hradec Králové, který zdolal Andrlův chlum za 26 minut a 37 sekund. Traťový rekord, jehož držitelem je z roku 1998 Miroslav Vítek a to neuvěřitelných 8 minut a 40 sekund, se ani letos nepodařilo překonat.