KONALO SE MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ATLETICE

O uplynulém víkendu se na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí konalo Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen do 22 let. V celkem 38 disciplínách závodilo téměř 500 atletů. Konkrétně se jednalo o muže a ženy narozené v letech 1991 - 1993, případně juniory, juniorky, dorostence a dorostenky, kteří byli přihlášeni atletickými oddíly a kluby a zařazeni technickým delegátem. Mezi soutěžními disciplínami nechyběl samozřejmě běh, skok vysoký, o tyči a do dálky dále trojskok, hod koulí, diskem nebo oštěpem.   Mistrovství republiky  předcházelo v pátek 30. srpna na Kociánce zábavné dopoledne pro děti od 4 do 10 let. Pro děti bylo připraveno 8 atletických disciplín, které byly upraveny pro dětský věk. Soutěžilo se v hodu pěnovým oštěpem, skokem daleký z místa, překážkovém běhu nebo hod raketkou na cíl. Akce byla pojata jako pozvánka na víkendové závody.   Samotné mistrovství konané v sobotu a v neděli pořádal Český atletický svaz ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Jiskra Ústí nad Orlicí. Do našeho města se soutěž dostala díky účasti Jiskry ve výběrovém řízení na pořadatele akce, které Jiskra vyhrála.   Na vítěze jednotlivých disciplín čekaly medaile a diplomy. Závody si nenechalo ujít mnoho diváků, kteří se po oba dva dny zaplnili tribuny.   Více informací a výsledky naleznete na stránkách www.atletika.cz.