Přejít na obsah

O ŠESTÝ BIKEMARATON BYL VELKÝ ZÁJEM

V sobotu 18. května se konal šestý ročník GENERALI-SPORT BÁRT BIKEMARATONU se startem a cílem na ústeckém letišti. Závodilo se na dvou tratích, jeden „hobby“ okruh dlouhý 22 km a hlavní závod na okruhu dlouhém 55 km. V hobby okruhu byly vypuštěny některé náročnější  pasáže, takže byla trať závodu sjízdná pro každého, kdo měl chuť si zazávodit, ale na hlavní závod si netroufnul. Hlavní závod byl pak náročnější s mnoho stoupáními a prudkými sestupy s celkovým převýšením 1000 metrů. Počet účastníků obou okruhů byl kolem 250, hobby okruh si zajelo 45 závodníků a hlavní okruh 205 závodníků. Ranní deštivé počasí rozbahnilo některé části trati, což závodníkům komplikovalo jízdu. Právě na Horákovu kapli, kde byla také občerstvovací stanoviště, jsme se za závodníky vydali. Né všem závodníků se na trati vždy dařilo a ztráceli tak cenné sekundy.  Vítězem hlavního závodu se stal Pavel Skalický z SK Žamberk TESSUTI sportu, který potvrdil vítězství z loňského ročníku s časem 1:57:51, který byl ještě o 3 minuty lepší než ten loňský. Druhý skončil Roman Šťastný z ROCK MACHINE CYKLOMAX Pardubice, který také potvrdil svou loňskou stříbrnou příčku, ale s časem o 4 minuty lepším a to 1:58:52. Třetí místo obsadil David Kníže z CT Jindřichův Hradec U SK KAMEN, který na druhého Romana Šťastného ztratil pouhých 30 setin sekundy.