ČASOVKA NA ANDRLŮV CHLUM PO ČTYŘIADVACÁTÉ

24. ročník Velké ceny města Ústí nad Orlicí - Silniční časovka do vrchu se jel ve středu 8. května. Start závodu byl v Lázeňské ulici s cílem na Andrlově chlumu u Chaty Hvězdy. Trať závodu měří 3800 metrů s převýšením 228 metrů. Závod, kterého se účastnilo celkem 86 cyklistů byl určen pro veřejnost všech věkových kategorií. Na startu přišel všechny podpořit biker Jaroslav Kulhavý. Nejrychlejším závodníkem se stal Jakub Šilar z CykloTrenink Giant, který trať zdolal za 9 minut a 19 sekund průměrnou rychlostí 24,5 km/h. Druhý skončil Lukáš Maiwaelder z Ekol Elite Triathlon Team s časem 9 minut a 36 sekund a za stejný tým na třetím místě skončil David Kuchařík s časem 9 minut a 42 sekund. Z domácího týmu FORT SMC Ústí nad Orlicí byl nejrychlejším jezdcem Josef Doleček, který se s časem 10 minut a 15 sekund umístil na 12. místě.   Ani letos se však nepodařilo překonat traťová rekord, který drží Aleš Kestler z Yogi Racing Ostrava s časem 8 minut a 34 sekund s průměrnou rychlostí 26,6 km/h.   Podrobné výsledky závodu naleznete ZDE.  http://ctc.wz.cz/andrlak13.html