JELO SE PADESÁTÉ PRVNÍ „SKÍČKO“

Ve čtvrtek 24. ledna se v Rychnově nad Kněžnou uskutečnilo slavnostní zahájení a losování 51. ročníku Skiinterkriteria, mezinárodních lyžařských závodů žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu. Závodů se účastnila družstva z 19 zemí s více jak 200 závodníky.   Ve Skicentru v Říčkách v Orlických horách se v pátek jel slalom a v sobotu obří slalom. Česká reprezentace si vedla skvěle, kromě zisku 11 cenných kovů se může pyšnit také absolutním vítězem  mezi chlapci a tím se stal Jan Ouvín. „Je to skvělý pocit, vyhrál jsem to už loni, ale letos jsem na jedněch závodech spadnul, a tak jsem neměl tu správnou jistotu. Bylo to hodně těžké," popsal svůj úspěch Jan Ouvín.     Cenu pro absolutní vítězku, tedy nové lyže, si odvezla zpátky do Lotyšska Žanete Gedra, která v pátek byla první a v sobotním obřím slalomu přidala bronz. V hodnocení národů byli Češi jednoznačně první před Slovinci a Slováky.   Každý rok je také velmi nutné, aby závody splňovaly přísná kritéria a pravidla FIS, na která dohlíží v místě závodů technický delegát. „Letošní závody proběhly naprosto hladce, neviděl jsem v tom žádný problém a to hlavně díky perfektní práci organizátorů" řekl po vyhlášení Slovinec Janes Dekleva. Také pořadatelé samotní se mohli ohlédnout za uplynulým ročníkem. Závodů se účastnilo 206 závodníků a s nimi přijelo na 70 trenérů a členů týmů.   Podrobné informace a výsledky naleznete na www.skiricky.cz/skiinterkriterium/.