DIVIZNÍ FOTBALOVÉ DERBY ÚSTÍ – LETOHRAD – 3:2

V sobotu 28. října se na fotbalovém stadionu v Ústí nad Orlicí hrálo divizní fotbalové derby mezi domácí Jiskrou a FK OEZ Letohrad. Derby slibovalo zajímavou podívanou,bohatou diváckou kulisu, ale počasí v den zápasu spoustu diváků od návštěvy ústeckého stadionu odradilo. Před začátkem zápasu začalo navíc hustě sněžit a utkání se odehrálo na hustě zasněženém trávníku. O utkání rozhodl velmi špatný první poločas v podání letohradského týmu a výborný individualní výkon domácího Kukly, který nebyl daleko od hatriku. Domácí se od úvodních minut lépe vyrovnali s náhlou změnou počasí a nedávali hostům mnoho prostoru ke kombinační hře. V 16. minutě zahrával Letohrad na polovině domácích standartku. Špatný nákop Vaniše využil domácí Kukla.Ten se dostal k odraženému míči, z vlastní poloviny přesprintoval letohradské obránce a střelou překonal brankáře Volšíka.Domácí po chybě Letohradu vedli v utkání 1:0. Z následujícího protiútoku se opět předvedl domácí Kukla. Ve 33.minutě se ve vápně dostal k odraženému míči a střelou k tyči zvýšil na 2:0 pro domácí.   Ve druhém poločase to již bylo jenom o tom kdo dál nakopne sněhem obalený míč a zatlačí soupeře na jeho polovinu. Letohrad se postupně zlepšoval a od 60 minuty se začal častěji dostávat před domácí branku. Po centru Vyskočila v 66.minutě brankář Neoral vyrazil míč pouze k nohám Tichého,který snížil na 2:1.Letohrad najednou herně ožil a za 4 minuty bylo srovnáno na 2:2. Domácí se do vedení dostali v 80 minutě. Po standardní situaci se k odraženému míči dostal domácí Smejkal,který střelou k tyči upravil na konečných 3:2 pro domácí.   Derby skončilo vítězstvím domácích 3:2 a je jenom škoda,že díky počasí se moc pohledný fotbal na ústeckém stadionu nehrál a do ochozů nezavítalo víc diváků.   Zdroj: www.fk.oez.cz