Přejít na obsah

ÚSTÍ SE POPRVÉ ÚČASTNILO PLAVECKÉ SOUTĚŽE MĚST

Letos poprvé se naše město zapojilo do již 21. ročníku plavecké soutěže měst. Tato akce pořádaná tradičně pod záštitou Českého olympijského výboru má posloužit k propagaci plavání jako vděčné a široce využitelné pohybové aktivity.   V přihlášených bazénech, mezi kterými nechyběl ani krytý plavecký bazén v našem městě, se mohli zúčastnit plavci všech věkových kategorií - od dětí předškolního věku až po seniory a každý ze zájemců měl příležitost zaplavat si  libovolným plaveckým způsobem na čas trať 100 metrů a prověřit si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z "reprezentantů" svého města. Pořadatelé v jednotlivých bazénech měli vždy k dispozici bodovací tabulky přizpůsobené věku a pohlaví a podle těchto tabulek hodnotili dosažené výkony.   Bodový součet za 250 nejlepších výkonů v kategorii A (města do 20.000 obyvatel) určuje republikové pořadí v soutěži měst. V této kategorii byla přihlášena města Roudnice nad Labem, Beroun, Kravaře, Rakovník, Rychnov nad Kněžnou, Litomyšl, Hořice, Skuteč a Ústí nad Orlicí.   Nejúspěšnější 3 bazény v každé kategorii získají diplomy a poháry od Českého olympijského výboru.   Mezi plavci, kteří se soutěže účastnili se objevil také zlatý olympionik Jarda Kulhavý.   Podpořit a reprezentovat naše město a plavecký bazén přišlo 289 plavců. Prvními účastníky byli žáci základních a mateřských škol, kteří se na start postavili již dopoledne. Celkem jsme si vyplavali 2755 bodů za prvních 250 účastníků.   Nejvíce plavců přišlo ze základní školy Bratří Čapků. Nejrychlejším plavcem Jaroslav Kulhavý. Nejmladší účastnice – Kateřina Doležalová, Kristýna Doležalová a Eliška Krajová – 5 let. Nejstarší účastník pan Jan Hladík – 66 let.   Všem účastníkům děkujeme za podporu a těšíme se na další ročník.   Výsledky měst dle pořadí naleznete ZDE.
news list