Přejít na obsah

JEL SE PÁTÝ ROČNÍK GENERALI-SPORT BÁRT BIKEMARATONU

V sobotu 19. května se konal pátý ročník GENERALI-SPORT BÁRT BIKEMARATONU se startem na ústeckém letišti. Závodilo se na dvou tratích, jeden „hobby" okruh dlouhý 22 km a hlavní závod okruh dlouhý 55 km. V hobby okruhu byly vypuštěny některé náročnější  pasáže, takže byla trať závodu sjízdná pro každého, kdo měl chuť si zazávodit, ale na hlavní závod si netroufnul. Počet účastníků obou okruhů byl 217, hobby okruh 40 závodníků a hlavní okruh 177 závodníků.

Vítězem hlavního závodu se stal Pavel Skalický (SK Žamberk TESSUTI sport) s časem 2:01:22, druhý skončil Roman Šťastný (ROCK MACHINE CYKLOMAX Pardubice) s časem 2:03:07 a třetí skončil teprve 17 letý ústecký závodník Daniel Štancl, závodící za SK Žamberk TESSUTI sport, s výborným časem 2:05:12. Celým závodům přálo pěkné počasí a obešly se bez zranění.