KONALO SE JUBILEJNÍ SKIINTERKRITERIUM

Ve čtvrtek 26. ledna proběhlo v Rychnově nad Kněžnou slavnostní zahájení a losování jubilejního 50. ročníku Skiinterkriteria, mezinárodních lyžařských závodů žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu. Závodů se účastnila družstva ze 17 zemí s více jak 160 závodníky. U příležitosti jubilejního ročníku závodů byl v pátek večer pro závodníky připraven program v podobě ohňové show a společenský večer.
Ve Skicentru v Říčkách v Orlických horách se v pátek jel slalom a v sobotu obří slalom ve kterém získali čeští závodníci celkem šest medailových pozic. V mladších žákyních zlato vybojovala Iva Křížová (CZE), stříbrnou medaili si odvezla Tereza Jančová (SVK) a bronzovou příčku obsadila Nikola Bubáková (CZE). V obřím slalomu mladších žáků zvítězil Ladislav Šroba (SVK), druhý skončil Jan Ouvín (CZE) a třetí se umístil David Kotwica (POL). Zlato a stříbro v obřím slalom starších žáků obsadili čeští závodníci Jan Straka a Jan Zabystřan. Bronz si odvezl Ferdinand Dorsch (GER). V obřím slalomu starších žákyň získala zlato naše Kristýna Pilná , stříbro Slovenka Jana Dudová a bronz Němka Julia Pronnet.
Absolutními vítězi 50. ročníku SKIINTERKRITERIA se stali čeští závodního Kristýna Pilná a Jan Ouvín.
Celým závodům přálo krásné počasí a organizátoři si za přípravu a realizaci zaslouží pochvalu.