JUNIOŘI ÚSTÍ JSOU VÍTĚZEM 1. LIGY

JUNIOŘI ÚSTÍ JSOU VÍTĚZEM 1. LIGY Velkým úspěchem skončila 1. juniorská liga pro tým Jiskry Ústí nad Orlicí. S 25 vítěznými zápasy a pouhými 3 porážkami obsadil jednoznačně 1. místo a v kvalifikaci o extraligu se utká 2.(3.) dubna s vítězem zápasu Prosek Praha – VK Ústí nad Labem. 5.3. Frýdek-Místek Do Frýdku jsme odjížděli bez Filipa Heidra (studijní záležitosti – VŠ), stabilního hráče základní sestavy a opory, s vědomím, že nás nečeká nic jednoduchého. Hráči ŠSK Beskydy prokázali zlepšení výkonnosti ve druhé polovině soutěže a porazili, alespoň v jednom utkání, všechny týmy z čela tabulky. První utkání se pro nás nevyvíjelo dobře už od rozcvičení (málo času kvůli pozdnímu příjezdu vlaku), nezvyklé prostředí. Soupeř nás od začátku přehrával, bojujeme, přesto prohráváme první set 23:25. Druhý set se rozehráváme k lepšímu výkonu 25:22. Zdá se, že přebíráme vývoj zápasu do svých rukou, ale opak je pravdou – prohráváme jednoznačně 14:25. Čtvrtý set bojujeme, ale soupeř hraje dobře. Za stavu 18:16 dochází v krátké době ke dvěma chybným verdiktům rozhodčího – emoce – žlutá karta – ztráta koncentrace – špatné postavení… Místo našeho vedení 21:18, prohráváme 20:22. Bojujeme dál, „pereme se“ o vítězství. Smůla, prohráváme 23:25 a tím i celý zápas. Třetí prohra v soutěži. ŠSK Beskydy - Jiskra Ústí nad Orlicí 3 : 1 (23,-22,14,23,) Také druhý zápas je vyrovnaný. Náš výkon je od začátku lepší a koncentrovanější. Po boji vyhráváme první set 25:23. Ve druhém setu jsme již výrazně lepším týmem než domácí, naopak ve třetím setu se soupeř zvedá k lepšímu výkonu a k jeho výsledku 18:25 přispíváme svými nepřesnostmi a nedůsledností. Ve čtvrtém setu však jdeme od začátku za svým cílem a vítězíme po velmi dobrém výkonu 25:20. ŠSK Beskydy - Jiskra Ústí nad Orlicí 1 : 3 (-23,-20,18,-20) Hráli : Hejl V , Langer M.,Záleský J., Morávek L., Čajka V., Hejl J., Pávek L. 12.3. Ústí nad Orlicí K posledním utkáním v soutěži k nám zavítalo družstvo TJ Nový Jičín. Tyto zápasy již nemohly ovlivnit postavení v tabulce ani jednoho z týmu a tak se čekal uvolněný výkon. Především z naší strany, při nejpočetnější divácké návštěvě, jsme očekávali atraktivnější volejbal. Skutečnost však byla taková, že soupeř,u kterého jsme dvakrát zvítězili 3:0, přijel v oslabené sestavě (nemoc), tudíž naše hráče nepřinutil k potřebnému výkonu. S výjimkou třetího setu prvního zápasu (25:22) a prvního setu druhého zápasu (25:20), kdy nás soupeř v některých pasážích zatlačil velmi kvalitním podáním do defenzívy, byla utkání naší jednoznačnou záležitostí. Jenom je škoda, že náš výkon byl kvalitnější až ve druhém utkání, kdy divácká kulisa již nebyla taková jako v prvním zápase. Hráli : Hejl V , Langer M.,Záleský J., Morávek L., Heider F.,Čajka V., Hejl J. Gratulace a velký dík patří za předvedené výkony v celé sezóně všem hráčům. Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Nový Jičín 3 : 0 ( 19,14,22 ) 3 : 0 ( 20,17,16 )