47. ročník skiinterkriteria – velký triumf české reprezentace

Ve čtvrtek 22. ledna 2009 proběhlo v Rychnově nad Kněžnou slavnostní zahájení a losování 47. ročníku Skiinterkriteria, mezinárodních lyžařských závodů ve slalomu a obřím slalomu. V pátek se jel slalom a v sobotu 24. ledna se jel ve Skicentru v Říčkách obří slalom. V mladších žácích byl souboj o zlato velmi těsný – nakonec rozhodly pouhé 3 setiny sekundy. Vítězství vybojoval Petr Král, stříbrnou medaili si odváží Jan Skořepa a bronz Slovák Samuel Šenkář. V dívkách zvítězila Češka Barbora Prudková, druhá dojela Slovenka Adriana Šimalčíková a třetí Lotyška Agnese Aboltina. Obří slalom starších žáků i žákyň ovládl reprezentační výběr Holandska. V chlapcích zvítězil Holanďan Jimmy van Herwerden, druhý dojel Brit Nicholas Moynihan, bronz si odveze Čech Daniel Paulus. V dívkách si pro zlato dojela Holanďanka českého původu Adriana Jelinkova, druhá skončila Češka Kateřina Kotrlová a třetí Dominika Drozdíková. Krásné páté místo v dívkách obsadila domácí Tereza Skotálková

Zahájení závodů v Rychnově nad Knežnou Areál Ski klubu v Říčkách v Orlických horách Ředitel závodů Jaroslav Křístek s prezidentem Václavem Klausem Prohlídka trati Start obřího slalomu na vrchu Zakletý Absolutní vítěz Jan Skořepa Vítěz kategorie chlapců Holanďan Jimmy van Herwerden Tereza Skotálková ze SKI klubu Ústí nad Orlicí, která skončila na pátém místě Bohužel došlo také k několika šklivým pádům Výprava českých závodníků Vyhlašování výsledků Absolutními vítězi se stal Čech Jan Skořepa a Adriana Jelinková z Nizozemí
{gallery}/udalosti/2009/47-rocnik-skiinterkriteria-velky-triumf-ceske-reprezentace{/gallery}