30. ročník cyklo závodu „Regionem Orlicka“

Ve dnech 5. - 8. srpna se jel jubilejní 30. ročník jednoho z nejprestižnějších juniorských etapových závodů v Evropě „REGIONEM ORLICKA“ - Český pohár juniorů v silniční cyklistice s mezinárodní účastní. Závod byl tradičně rozdělen do 4 etap, z toho první se jela v pátek 5. srpna a měřila 77 km. Druhá etapa měřila 9 km a třetí etapa 80 km. Obě etapy se jely v sobotu 6. srpna. Poslední čtvrtá etapa, která se jela v neděli 8. srpna vedla tradičně také přes Ústí nad Orlicí a okolní obce a měřila 94 km. Všechny etapy měly start i cíl v Lanškrouně a pořádal je SKP DUHA Lanškroun. Letošního ročníku závodů se účastnilo 177 závodníků ze sedmi zemí.

Absolutním vítězem se stal Jakub Otruba (CZE) následovaný Matúšem Štočkem (SVK) a třetí skončil Tobias Nolde (GER).

Za dobu existence prošla závodem řada českých jezdců a reprezentantů, ale i velice kvalitní cyklisté ze zahraničí. Mezi vítěze lze zařadit například Pavla Padrnose, Zdeňka Mlynáře, Martina Mareše, Leopolda Königa, Lubomíra Petruše, Josefa Hoška, Josefa Černého, Daniela Turka, Rakušany Petera Lutenbergera, Petera Wrolicha, Slováka Petera Sagana a v loňském roce vyhrál český jezdec Michal Schlegel.

Kompletní výsledky celého závodu naleznete ZDE.