Přejít na obsah

PŘEDPREMIÉRA FILMU "JÁ, OLGA HEPNAROVÁ" MĚLA VELKÝ ÚSPĚCH

Očekávaná předpremiéra filmu "Já, Olga Hepnarová" se v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí uskutečnila v pondělí 21. března večer. Film, který se z části natáčel také v našem městě vypráví o mladé ženě, která v roce 1973 zabila v  centru Prahy 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena.

 

Předpremiéra filmu zcela vyprodala celé Roškotovo divadlo. Mezi diváky nechyběli také herci a komparsisté, kteří se filmu vystupují. Diváci tak mohli zahlédnout známe tváře a známá místa. Natáčelo se převážně v Perle, ale také v bývalé Jednotě v Nygrínově ulici a v dalších ulicích města a na Americe.

 

Po skončení následovala beseda s tvůrci filmu, kteří do Ústí zavítali.

 

Premiéra filmu je připravena na čtvrtek 24. března od 19:30 hodin. Vstupenky můžete zakoupit na Informačním centru v budově radnice nebo v Klubcentru, případně online na webu www.klubcentrum.cz.

 

Více o filmu (recenze, komentáře,...) "Já, Olga Hepnarová" na CSFD ZDE: http://www.csfd.cz/film/316579-ja-olga-hepnarova/prehled/

nebo na stránkách filmu:

http://nobodylikesmethefilm.tumblr.com/

 

Video a fotografie z natáčení v Ústí nad Orlicí naleznete ZDE: http://www.ustinadorlici.cz/udalosti/?o=novinka-1976 


news list