Přejít na obsah

LETOŠNÍ "KOCIANKA" A "HERANKA" SE BLÍŽÍ

V mediálním centru ORBIS agentury CzechTourism v Praze se ve čtvrtek 23. března uskutečnila tisková konference u příležitosti konání hudebního festivalu Kocianovo Ústí, Kocianovy houslové soutěže a Heranovy violoncellové soutěže. O festivalu Kocianovo Ústí na místě novináře informoval ředitel festivalu Pavel Šporcl.

"V letošním ročníku se uskuteční celkem 6 festivalových koncertů. Začneme vystoupením úžasné harfistky Jany Bouškové, přijede a zahraje loňský laureát Kocianovy houslové soutěže s Komorní filharmonií Pardubice, vystoupí Wihanovo kvarteto, já budu mít také svůj recitál a součástí programu samozřejmě bude také koncert vítězů Kocianovy houslové soutěže. V závěrečném koncertu se představí Jihočeská filharmonie pod taktovkou Kennetha Woodse, a společně já a Jiří Bárta zahrajeme Brahmsův koncert pro housle a violoncello,", řekl ředitel festivalu Pavel Šporcl.

O samotné houslové soutěži informovala její ředitelka Lenka Lipenská.

"Připravujeme 59. ročník Kocianovy houslové soutěže, které bude předcházel 24. ročník Heranovy violoncellové soutěže, která se koná jednou za dva roky. Na "Kocianku" jsme přijali 55 přihlášek z celého světa. Připravujeme také několik novinek. Kromě živého přenosu je to akreditovaný seminář Jiřího Fišera pro pedagogy. Nejvíce se těším na letošní novinku, soutěžní orchestr, který utvoří soutěžící, kteří nepostoupí do druhého kola. Aby neodjížděli s pocitem smutku, že se jim na soutěži nedařilo, dostanou šanci zahrát si jako hráči orchestru se sólistou Pavlem Šporclem na závěrečném koncertu vítězů," řekla ředitelka soutěže Lenka Lipenská.

Mezi přítomnými na tiskové konferenci byl také předseda odborné poroty Pavel Hůla a za Nadační fond Mistra Jaroslava Kocinana se zúčastnil Pavel Sedláček. V doprovodném programu se představila laureátka soutěže z roku 2015 Pavla Tesařová a nejlepší český soutěžící 58. ročníku "Kociánky" Daniel Matejča.

Na závěr poděkoval starosta Petr Hájek organizačnímu týmu za probíhající přípravy a pozval širokou veřejnost na obě hudební akce.

Zbývá už jen dodat, že Heranova violoncellová soutěž se v Ústí nad Orlicí uskuteční ve dnech 19. - 22. dubna a festival Kocianovo Ústí od 1. do 9. května.

Více informací naleznete na webu http://www.kocianovo-usti.com

Tisková zpráva k oběma akcím ke stažení ZDE: http://www.ustinadorlici.cz/images/dokumenty/tiskove_zpravy/tz-230317-kocianovo_usti-2017.pdf

Tisková konference k XII. ročníku festivalu Kocianovo Ústí, k 24. ročníku Heranovy violoncellové soutěže a 59. ročníku Kocianovy houslové soutěže se konala 23. března v mediálním centru ORBIS agentury CzechTourism v Praze, ve spolupráci s agenturou CzechTourism.

IMG9712
IMG9670
IMG9714
IMG9735
IMG9668
IMG9719
IMG9676
IMG9704
IMG9744
IMG9749
IMG9753
IMG9761
IMG9776

news list