JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK HASIČSKÝCH ZÁVODŮ TFA

V sobotu 29. dubna se na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí konal jubilejní 10. ročník nejnáročnějších hasičských závodů TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá). Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče. Na start nastoupilo letos celkem 47 profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky, na které čekal běh s hadicí a proudnicemi, smotání dvou hadic, údery kladivem do hammer boxu, přenos dvou 20kg barelu tunelem, transport po 80 kg vážící figuríny a překonání bariéry. Poslední částí byl co možná nejrychlejší výstup po 183 schodech na vrchol rozhledny. To vše s dýchacím přístrojem na zádech.

Několikanásobný Mistr světa, Evropy a Mistr České republiky Lukáš Novák se soutěže letos poprvé nezúčastnil.

První místo obsadil v kategorii "A" do 30 let Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje s časem 4.31,84 minut.

První místo v kategorii "B" nad 35 let získal závodník z HZS Ústí nad Orlicí Jiří Mikulecký s časem 4:36,91 minut.

V kategorii „C“, tedy nad 45 let si zlatou medaili odvezl závodník Daniel Kouřil z HZS SŽDC s časem 4:51,96 minut.