SILNIČNÍ ČASOVKA BYLA LETOS REKORDNÍ

28. ročník Velké ceny města Ústí nad Orlicí - Silniční časovka do vrchu se jel v pondělí 8. května. Start závodu byl tradičně v Lázeňské ulici s cílem na Andrlově chlumu u Chaty Hvězda. Jako předchozí dva ročníky připravili organizátoři také letos samostatnou trať pro horská kola, která vedla strmým Řehořovým dolem. Trať sice dlouhá jen 2100 metrů avšak s prudkým stoupáním v náročném terénu. Trať silniční části závodu měřila 3800 metrů s převýšením 228 metrů. Závod, kterého se účastnilo rekordních 96 cyklistů byl určen pro veřejnost všech věkových kategorií.

Absolutním vítězem letošní Velké ceny se stal Daniel Petr za Cyklo-Ski Klub Polička s časem 9 minut a 32 sekund s průměrnou rychlostí 23,9 km/h. Na trati pro horská kola pak zvítězil Lukáš Elčkner za oddíl J.Kulhavý Cycling Team s časem 10 minut a 11 sekund.

Ani letos se nepodařilo překonat traťová rekord z roku 2009, který drží Aleš Kestler z Yogi Racing Ostrava s časem 8 minut a 34 sekund s průměrnou rychlostí 26,6 km/h. Rekord tratě pro horská kola s časem 9 minut a 38 sekund drží Milan Záleský.