Přejít na obsah

POPRVÉ JSME BĚŽELI OLYMPIJSKÝ BĚH

V rámci celosvětových oslav mezinárodního Olympijského dne se poprvé v Ústí nad Orlicí běžel T-Mobile Olympijský běh. Největší běžecká akce v České republice byla odstartována na desítkách míst po celé České republice 21. června v 18 hodin. V Ústí nad Orlicí byl start a cíl na Kociánce. Na pěti kilometrový okruh vedený centrem města nastoupilo celkem 87 běžců ve dvou kategoriích.

Trasa běhu vedla přes Mírové náměstí, Na Špici, kolem autobusového nádraží, Špindlerovou ulicí, na sídliště Štěpnice, kolem nemocnice a ulicí 17. listopadu zpět do cíle na Kociánce. Běžce na dvou místech osvěžovali dobrovolní hasiči vodní mlhou.

Cílem běhu je podpora České olympijské nadace, která pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, kterým na sport dětí chybí finanční prostředky. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti, základem je, aby děti samy chtěly sportovat a byly aktivní. O udělení podpory rozhoduje komise nadace složená z jejích patronů, kterými jsou olympijští medailisté.

Letos se běhu, po celé republice, účastnilo téměř 72 tisíc lidí a nadaci se tak podařilo přispět částkou více jak 260 tisíc korun.