MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V PŘESPOLNÍM BĚHU MLÁDEŽE

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí z pověření Českého atletického svazu uspořádala v sobotu 24. března Mistrovství ČR v přespolním běhu starších a mladších žáků a žákyň a dorostenců a dorostenek. Závody se uskutečnili v Dolní Dobrouči na okruhu dlouhém 1 kilometr po loukách za místní sportovní halou s převýšením 10 metrů.

Mezi hosty, kteří se v sobotu v poledne ujali slavnostního zahájení závodů, byl také starosta našeho města Petr Hájek a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Na start všech disciplín se postavilo celkem 415 závodníků z 96 oddílů z celé republiky, na které čekaly úseky dlouhé od 2 do 4 kilometrů podle kategorie. Vloženy byly závody děvčat a chlapců narozených v letech 2007 – 2010 s délkou trati 500 metrů. Dalším vloženým závodem byly štafety.

Domácí Jiskra zastupovalo celkem 6 závodníků v 5 kategoriích. V dorostencích to byl Bonifác Boháč, který skončil na 30. místě (z 65 závodníků). V kategorii žáků obsadil 4. místo David Bílek a 17. místo Dominik Vebr (z 82 závodníků). V mladších žácích skončil na 25. místě Pankrác Boháč (ze 78 závodníků). V dorostenkách a žákyních za domácí JISKU závodily Adéla Vandasová a Vendula Stránská, obě bez umístění.