Přejít na obsah

OLYMPIJSKÝ BĚH PODRUHÉ TAKÉ V ÚSTÍ

V rámci celosvětových oslav mezinárodního Olympijského dne se ve středu 20. června podruhé v Ústí nad Orlicí běžel T-Mobile Olympijský běh. Největší běžecká akce v České republice byla odstartována na desítkách míst po celé republice v 18 hodin. V Ústí nad Orlicí byl start a cíl na Kociánce. Na pěti kilometrový okruh vedený centrem města nastoupilo celkem 78 běžců.

Trasa běhu vedla přes Mírové náměstí, Na Špici, kolem autobusového nádraží, Špindlerovou ulicí, na sídliště Štěpnice, kolem nemocnice a ulicí 17. listopadu zpět do cíle na Kociánce. Běžce, stejně jako vloni, osvěžovali dobrovolní hasiči vodní mlhou.

Cílem běhu je podpora České olympijské nadace, která pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, kterým na sport dětí chybí finanční prostředky. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti, základem je, aby děti samy chtěly sportovat a byly aktivní. O udělení podpory rozhoduje komise nadace složená z jejích patronů, kterými jsou olympijští medailisté.