ÚSTECKÝ TRIATLON POPÁTÉ

V pořadí 5. ročník sportovní akce "ÚSTECKÝ TRIATLON" se uskutečnil v neděli 5. srpna.

Začátek závodu byl v aquaparku, kde na závodníky čekala trať dlouhá 500 metrů. Následovala cyklistická část vedená přes Říčky do Kerhartic a zpět v délce 15 km. Poslední částí závodu byl běh v délce 6 km v okolí aquaparku.

Připraven byl také aquatlon pro děti rozdělené do tří kategorií. Celkem 23 dětí plavalo a běželo od 300 do 1000 metrů.

Hlavního závodu se účastnilo 58 závodníků a závodnic v celkem 6 kategoriích.

Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal Jan Skotálek (CTC FORT SMC Ústí n. Orlicí) s časem 57 minut a 4 sekundy, Druhý skončil Josef Adamec (Vencl Tým Ústí n. Orlicí) s časem 58 minut a 9 sekund a třetí skončil Ondřej Wiedermann (3D Fitness Race Team) s časem 58 minut a 37 sekund. V kategorii žen zvítězila s časem 59 minut a 21 sekund Jana Jiroušková (PRESTIGE Cycling Team Č.T.).