Přejít na obsah

50. MEMORIÁL OLDY HÁJKA V BLESKOVÉM ŠACHU

Ve středu 26. prosince se v Ústí nad Orlicí uskutečnil tradiční šachový bleskový turnaj "Memoriál Oldy Hájka". Letošního 50. ročníku se zúčastnilo 66 hráčů. Turnaj má již řadu let statut krajského přeboru Pardubického kraje v blesku. Hrálo se celkem 14 kol tzv. švýcarským systémem s časovým limitem jedna partie 2x3 minuty + 2 sekundy za každý tah.

Silně obsazený turnaj vyhrál mezinárodní velmistr Jan Bernášek se ziskem 12,5 bodů. Druhý skončil šachový mistr Marian Sabol (10,5 bodů) a třetí Oldřich Lorenc s 10 body. Na osmém místě se ziskem 9 bodů se umístil nejlepší hráč z pořádajícího Šachového klubu Ústí nad Orlicí Jan Mareš. Všichni účastníci si odnesli kromě věcných cen i skleničku s logem Šachového klubu Ústí nad Orlicí vyrobenou při příležitosti jubilejního ročníku.

Mezi hráči se našla řada těch, kteří se s Oldou Hájkem, trenérem šachové mládeže, před více jak padesáti lety utkávali na šachovnici. Mezi ně patří také ústecký Jaroslav Volf, který byl v roce 2016 oceněn cenou za rozvoj šachu a celoživotní činnost a vzornou reprezentaci města. Letos Jaroslav Volf obsadil 27. místo. Nejstaršímu účastníkovi turnaje bylo 75 let a nejmladšímu 10 let.