Přejít na obsah

PRVNÍ TENISOVÝ RIETER OPEN MÁ SVÉ VÍTĚZE

Od 27. června do 4. července byly tenisové kurty v Ústí nad Orlicí dějištěm mezinárodního turnaje mužů kategorie Futures. Turnaj RIETER OPEN tak v našem městě nahradil dvacet let trvajícího tradici RIETER CUPu, Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen. Letošní tenisový “Rieter Open” byl v rozehrán prvním kolem kvalifikace v sobotu 27. června za účasti 64 hráčů. Již od prvních kol byla hráčská kvalita výborná a nepokazilo ji ani velmi teplé počasí.   Přes první kola až do finále se bojovalo ve dvouhrách a čtyřhrách. Finále čtyřhry se hrálo v pátek 3. července. Ovládla ji rakouská dvojice Niedler, Neuchrist. Ve finále porazili polský pár Cias, Majchrowicz 7:6, 6:4. Neuchrist si tak z Ústí odvezl titul ze čtyřhry a čekalo ho finále dvouhry. V pátek večer se pak v Hernychově vile konalo setkání starosty města se sponzory a organizátory turnaje.   Poslední den turnaje, sobota 4. července pak patřila finálovému zápasu dvouhry ve kterém se proti sobě postavili Marek Michalička a Maxmilian Neuchrist z Rakouska. Po 1,5 hodině dlouhé zápasu porazil Michalička Neuchrista ve dvou setech 6:2, 6:4. Díky úspěchu se tak vítěz posouvá na žebříčku ATP přibližně o 40 míst na 280. příčku.   Celková kvalita turnaje byla hodnocena dobře, až na komplikace s antukovým podkladem na kurtech 1 a 2 a nevyhovující stav tribuny na hlavním kurtu.   Podrobné informace a výsledky naleznete na www.rieteropen.cz