NÁRODNÍ FINÁLE ČTYŘBOJE SPECIÁLNÍCH ŠKOL

49. ročník atletického čtyřboje žáků základních škol praktických a základních škol speciálních se v Ústí nad Orlicí konal ve čtvrtek 11. června. Národního finále v lehkoatletickém čtyřboji se zúčastnilo celkem 82 žáků a žákyň ze všech 14 krajů České republiky. Pro chlapce a dívky ve věku od 13 do 15 let byly připraveny disciplíny běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh.   V kategorii žáků obsadili první dvě místa zástupci Ústeckého kraje, na třetím místě žák z Karlovarského kraje. V kategorii žákyň byla na prvním místě atletka z Olomouckého kraje, následovaná zástupkyní Pardubického a Jihomoravského kraje. V pořadí krajů zvítězil Ústecký následuje Olomoucký a třetí je kraj Vysočina. Pořádající Pardubický kraj obsadil celkově 8. místo. Akce se uskutečnila za přispění MŠMT, Pardubického kraje, Města Ústí nad Orlicí, TJ Jiskra a dalších organizací.