Přejít na obsah

HASIČI PODPORUJÍ DOBROU VĚC, DARUJÍ KREV

Dobrovolní hasiči v Ústí nad Orlicí dlouhodobě podporují dobrou věc a to darování krve. Konkrétně ze sboru SDH Ústí nad Orlicí I. daruje pravidelně životadárnou tekutinu 8 hasičů a hasiček. Za množství odběrů již získali několik ocenění Českého červeného kříže. Na odběru, který se uskutečnil poslední listopadové úterý se jich sešlo hned 5.

Krev a její složky hraje v současné medicíně nezastupitelnou a stále rostoucí roli. Krev nelze uměle vyrobit a proto se je jí třeba například při těžkých úrazech, řadě operací nebo léčbě otrav. Dále jsou na ni celoživotně odkázáni lidé léčení umělou ledvinou nebo se zhoubnými nemocemi krve. V průměru dostane každý občan za svůj život 4x krevní transfúzi. V ČR v posledních letech nestačí počet nových dárců krve vyrovnat jejich úbytek daný věkem či nemocemi, v roce 2018 tak ubylo 15 tisíc dárců. Aby bylo dost krve pro naše nemocné, je třeba každoročně získávat 33.000 nových dárců krve!

Zájemci o darování krve naleznou informace a kontakty na webu Orlickoústecké nemocnice – Hematologicko-Transfúzním oddělení ZDE: http://usti.nempk.cz/hematologicko-transfuzni-hto

IMG6596
IMG6567
IMG6573
IMG6582
IMG6587
IMG6591
IMG6578
IMG6576
IMG6598

 

news list