Přejít na obsah

VÝSTRAHA ČHMÚ - NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ, SILNÉ BOUŘKY

VÝSTRAHA ČHMÚ Číslo: PVI_2015/32 Vydaná: pondělí 08.06.2015 11:00 (09:00 UTC) Na jev: NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Pardubický
Královéhradecký
Vysočina
Jihomoravský
Zlínský
Olomoucký
od pondělí 08.06.2015 11:00 do odvolání Na jev: SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Jihočeský:(JH,)
Vysočina:(JI,TR,ZR,)
Jihomoravský:(BK,HO,VY,)
Zlínský
Moravskoslezský:(FM,)
od pondělí 08.06.2015 14:00 do pondělí 08.06.2015 23:00   S okamžitou platností rušíme výstrahu č. 2015/31
Tato výstraha upravuje výstrahu ze 7.6.2015 na nebezpečí požárů a silné bouřky. Zvlněná studená fronta bude jen zvolna postupovat přes naše území dále k jihovýchodu. V důsledku dlouhodobého suchého a v posledních dnech i velmi teplého počasí zůstává ve východní polovině našeho území riziko vzniku požárů. Vlivem
srážek se bude toto území od západu postupně zmenšovat. V pondělí v odpoledních a večerních hodinách očekáváme lokální výskyt intenzivnějších bouřek v jižních a východních částech našeho území. Při
bouřkách se mohou vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 30 mm, kroupy a silný vítr s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h). Na západě a severozápadě Čech očekáváme zejména ve večerních hodinách v pondělí a v noci na úterý trvalejší srážky s úhrny ojediněle kolem 35 mm.
Tyto srážky budou zvedat hladiny zejména menších toků. Pravděpodobnost přechodného překročení SPA je na hlásných profilech nízká. Doporučení ke zmírnění následků jevů:
-Kdekoliv v přírodě nerozdělávat oheň, nekouřit, vyhnout se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.
-Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst,sklepů apod.
-Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
-Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.   Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Racko
ve spolupráci s VGHMÚř http://pocasi.chmi.cz/
news list