ÚSTÍ HOSTILO MISTROVSTVÍ ČR V MINIFOTBALU ŽÁKŮ

Ve středu 27. a čtvrtek 28. května bylo Ústí nad Orlicí dějištěm republikového finále žáků II. stupňů základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií v minifotbalu. Místní fotbalový stadion hostil 5 nejlepších týmů z celé republiky. Šestý tým, který se do utkání zapojil, byl ze spolupořádající  domácí Základní školy Bratří Čapků.   Sportovní liga základních škol o Pohár ministra školství v rámci které se  mistrovství hrálo je soutěž v šesti vybraných sportovních odvětvích. Jejími pořadateli jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. O pohár ministra se soutěží v šesti druzích sportu – atletice, basketbalu, florbalu, házené, volejbalu a minifotbalu. Do Ústí nad Orlicí postoupily týmy z Teplic, Plzně, Náchoda, Brna a Kroměříže.   Středa patřila slavnostnímu zahájení a dvojutkáním ve skupinách. Večer následoval doprovodný program v podobě návštěvy a prohlídky spolu pořádající Základní školy Bratří Čapků. Zástupce týmů a organizátorů pak na neformálním setkání přivítal starosta města Petr Hájek v Hernychově vile.   Čtvrtek 28. května byl dnem kdy se hrály semifinálové zápasy a samotné finále. Výbornou atmosféru na hřišti podpořili také žáci naší školy, kteří přišli povzbudit všechny hráče. Vítězem republikového finále v minifotbalu se stalo družstvo 33. ZŠ Plzeň, které porazilo družstvo ZŠ Měšťanská Brno-Tuřany 3:2. Třetí místo uhájila ZŠ Náchod - Plhov před ZŠ Slovan Kroměříž 3:0 a v utkání o 5. místo zvítězila ZŠ Edisonova Teplice nad domácí ZŠ Bratří Čapků Ústí nad Orlicí 2:0.   Zakončením celého mistrovství bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen. Toho se účastnili nejen zástupci všech pořádajících organizací, ale také české fotbalové legendy Pavel Kuka a Ladislav Škorpil.