Přejít na obsah

KONAL SE 7. ÚSTECKÝ TRIATLON

V pořadí 7. ročník sportovní akce "ÚSTECKÝ TRIATLON" se uskutečnil v neděli 2. srpna v Ústí nad Orlicí.

Závod začal tradičně v aquaparku, kde na závodníky čekala trať dlouhá 500 metrů – 20 bazenů. Druhou disciplínou byla jízda na kole v celkové délce 15 km, která vedla přes Libchavy a Říčky do Kerhartic a zpět. Poslední částí závodu byl běh v délce 6 km v okolí aquaparku.

Kromě kategorií pro dospělé byly, již tradičně, součástí závodu také dětské kategorie. 22 dětí závodilo pouze ve dvou disciplínách a to plavání a běhu.

Hlavního závodu se účastnilo 66 závodníků a závodnic v celkem 8 kategoriích.

Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal, loňský vítěz, domácí Jakub Procházka, FORT SMC Ústí n. Orlicí, s časem 54 minut a 32 sekund. Druhý skončil Jakub Růžička z týmu CYKLO BENDL s časem 57 minut a 26 sekund. Třetím nejrychlejším závodníkem se stal Jan Roháček z XC Sport.cz s časem 57 minut a 37 sekund. V kategorii žen zvítězila s časem 1 hodina a 41 sekund, loňská vítězka, Klára Moravcová z Letohradu.