KRAJSKÝ PŘEBOR V ATLETICE STARŠÍHO ŽACTVA

První zářijovou sobotu se na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí konalo třetí kolo krajského přeboru družstev staršího žactva pro ročníky 2005-2008. Ve 13 disciplínách se závodů účastnilo celkem 222 závodníků ze 14 krajských oddílů. Na programu sobotního prosluněného dopoledne byly běhy, hody diskem, kladivem, oštěpem a koulí a dále skoky do dálky, výšky a o tyči.

Domácí oddíl TJ JISKRA Ústí nad Orlicí reprezentovalo 7 závodníků, kteří obsadili hned 15 medailových pozic v závodních disciplínách. Za domácí oddíl získal nejvíce bodů, a to 22 Jiří Winkler, který byl nejlepší ve skoku vysokém a skoku dalekém. V rámci hodnocení oddílů obsadil domácí oddíl 10. a 11. místo a předběhl tak například oddíly ze Svitav, České Třebové, Vysokého Mýty, Poličky nebo Moravské Třebové. Naopak nejlepších výsledků dosáhly oddíly z Pardubic, Chrudimi nebo Slatiňan.