BĚŽELO SE MISTROVSTVÍ ČR A SR NA 10 000 METRŮ

Mistrovství ČR  a mistrovství SR mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu na 10 000 metrů se konalo na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí. Na celkem 76 závodníků čekalo 25 kol po 400 metrech. Nejrychlejším závodníkem v kategorii můžu se stal Lukáš Olejníček za VSK Univerzita Brno s časem 30:10.58. Druhý doběhl Jan Kreisinger za AK Kroměříž s časem 30:36.36 a třetí doběhl Lukáš Kourek z TJ Nové Město na Moravě s časem 30:49.02. Nejlepším domácím závodníkem se stal Radek Hübl z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, který obsadil sedmé místo s časem 32:01.22.   V kategorii žen zvítězila Moira Stewartová za Spartak Praha 4 s časem 36:04.54, druhá skončila  Marta Fenclová z AC Pardubice s časem 36:40.93. Bronz si odnesla Valerie Soukupová za SKP České Budějovice s časem 36:53.64.   Podrobné výsledky závodu naleznete ZDE: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=21316