Přejít na obsah

CHYSTÁ SE CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA FILMOVÉ TVORBY

Ve dnech 17. až 20. června bude patřit Roškotovo divadlo v Ústí nad Orlicí celostátní přehlídce filmové tvorby České vize. Festival nabídne projekce soutěžních filmů, rozborové semináře, workshopy, diskuze s filmaři, divadelní představení pro děti, ale i večerní promítání v letním kině. Vstup je zdarma.

Přehlídka se člení do tří soutěžních sekcí.

Malé vize jsou platformou pro podporu filmové tvorby dětí, mládeže a tvůrčích kolektivů do devatenácti let. Filmy jsou do ní nominovány ze čtyř partnerských přehlídek (Animánie, Pražského filmového kufru, Juniorfilmu a Zlatého slunce). 

Mladé vize jsou uměleckou rezidencí a přehlídkou filmové tvorby začínajících autorů a studentů filmových škol. V průběhu rezidence je kladen důraz nejen na prezentaci soutěžících snímků, ale také na sérii dílen a seminářů napomáhajících vývoji dalších filmových projektů.

České vize jsou sekcí prezentující tvorbu autorů od devatenácti let. Filmy, soutěžící v jednotlivých kategoriích (dokument, reportáž, hraný snímek, animace, experiment, videoklip a studentský film), jsou do ní vybírány z šesti postupových kol.

Program přehlídky bude letos rozdělen do čtyř částí - čtvrteční Virtuální den bude věnován filmové výchově a jeho součástí bude řada aktivit (nejen) pro učitele, ke kterým se bude možné připojit online. V pátek se, již prezenčně, uskuteční umělecká rezidence Mladé vize, v sobotu budou představeny filmy soutěžící v sekci České vize a v neděli program uzavře Den Malých vizí.

V rámci nedělního vyhlášení výsledků budou předány Ceny Borise Jachnina udělované ve dvou kategoriích, za Dlouhodobý přínos v oboru filmové a audiovizuální výchovy a za Pedagogický přínos v tomto oboru.

Bohatý doprovodný program nabídne večerní projekce v letním kině (každý festivalový den od 21:00 v parku za Roškotovým divadlem), o víkendu pak bude možné navštívit pestrou nabídku tvůrčích dílen nebo divadelní představení pro děti.

Všechny filmy přijaté do soutěžních sekcí přehlídky budou od 17. - 20. června ke zhlédnutí také ve virtuálním sále na www.filmdat.cz, část doprovodného programu bude streamovaná také na facebookových stránkách www.facebook.com/CeskeVize.

Doprovodný program v parku za Roškotovým divadlem:

čtvrtek 17. 6.

21:00 hodin letní kino MUŽ BEZ MINULOSTI


pátek 18. 6.

21:00 hodin letní kino MLADÉ VIZE: PÁSMO STUDENTSKÝCH FILMŮ


sobota 19. 6.

11:00 - 14:00 hodin animační dílny „Letem animovaným světem“

15:00 – 18:00 hodin animační dílna s Karlem Zemanem

21:00 hodin letní kino TRHÁK


neděle 20. 6.

10:00 – 13:00 hodin hudební dílna studia Scala

13:30 – 16:30 hodin animační dílny „Letem animovaným světem“

17:00 – 18:00 hodin divadlo pro děti MIKRO TEATRO

21:00 – letní kino NA PALUBU!


Vstup na doprovodný program je zdarma.

Celostátní přehlídka se koná z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury České republiky a pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka. Pořadateli jsou NIPOS, odborný útvar ARTAMA, Město Ústí nad Orlicí, Klubcentrum v Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Pardubickým krajem a za odborné spolupráce Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu a Českého výboru UNICA.

Detailní program naleznete zde: PROGRAM VIZÍ :: Ceskevize

vize web

news list