KONAL SE 8. ROČNÍK ÚSTECKÉHO TRIATLONU

Již 8. ročník oblíbené sportovní akce "ÚSTECKÝ TRIATLON" se uskutečnil poslední červencovou sobotu v Ústí nad Orlicí.

Závod začal tradičně v aquaparku, kde na závodníky čekala trať dlouhá 500 metrů – 20 bazenů. Druhou disciplínou byla jízda na kole v celkové délce 15 km, která vedla přes Libchavy a Říčky do Kerhartic a zpět. Poslední částí závodu byl běh v délce 6 km v okolí aquaparku.

Dětských kategorií se letos účastnilo 22 dětí ve dvou disciplínách a to plavání a běhu.

Hlavního závodu se účastnilo 45 závodníků a závodnic v celkem 7 kategoriích.

Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal Pavel Pešek y SBR TRI-TEAM Litomyšl s časem 54 minut a 10 sekund. Druhý skončil domácí Jan Skotálek z týmu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí s časem 54 minut a 40 sekund. Třetím nejrychlejším závodníkem se stal místní závodník Vojtěch Velínský bez týmové příslušnosti s časem 57 minut. V kategorii žen zvítězila s časem 1 hodina, 11 minut a 16 sekund, Jaroslava Hurychová z Litomyšle.