Přejít na obsah

PO 53. VYHLÁSILI NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVCE OKRESU

Po roční nucené přestávce se v pondělí 14. února uskutečnilo v pořadí 53. slavnostní vyhlášení ankety NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC okresu Ústí nad Orlicí a to za rok 2021. Slavnostní večer se konal v kulturním domě v Ústí nad Orlicí za účasti zástupců města a obcí celého regionu, sportovců, sponzorů a dalších hostů. Tradičně byly vyhlašovány kategorie od kolektivů z vesnických tělovýchovných jednot přes kolektivy mládeže, žactva a dospělých až po jednotlivce v dospělých a veteránech a další.

Například v kategorii handicapovaní sportovci byl oceněn domácí plavec Jan Holub za vynikající výsledky na mistrovství světa, mistrovství republiky v paraplavání. V kategorii jednotlivci – krajánek byl mezi oceněnými další oušťák Tomáš Jurco, mistr světa juniorů ve florbalu a nejlepší juniorský brankář.

Do síně slávy okresního sportu byl uveden dlouholetý kanoista, medailista z řady soutěží a trenér Luděk Roleček z SK kanoistiky Vysoké Mýto.

V kategorii kolektivy – dospělí obsadil oddíl atletiky domácí TJ Jiskry Ústí nad Orlicí třetí místo. Nejlepším kolektivem se stal SK Hokejbal Letohrad – muži. V hlavní kategorii DOSPĚLÝCH se na prvním místě umístil Daniel Suchánek, kanoista SK kanoistiky Vysoké Mýto, který patří mezi absolutní světovou špičku ve své kategorii. Na mistrovství světa v Bratislavě se umístil na 1. místě. Na mistrovství Evropy obsadil druhá a třetí místa a v řadě dalších závodů se umisťuje na medailových pozicích.

Slavnostní sportovní večer doplnila také taneční a hudební vystoupení.