PO TŘICÁTÉ ŠESTÉ JELI REGIONEM ORLICKA

Ve dnech 29. – 31. července se jel 36. ročník jednoho z nejprestižnějších juniorských etapových závodů v Evropě „REGIONEM ORLICKA“ - Český pohár juniorů v silniční cyklistice s mezinárodní účastní.

Závod byl tradičně rozdělen do 4 etap, z toho první se jela v pátek 29. července. Druhou etapou byla časovka jednotlivců dlouhá 9 km. Třetí etapa, dlouhá 79 km vedla přes Dolní Moravu a závodníkům ji komplikoval hustý déšť. Obě etapy se jely v sobotu 30. července.

Poslední čtvrtá etapa, která se jela v neděli 31. července a stejně jako vždy vedla také přes Ústí nad Orlicí a okolní obce a letos měřila 85 km. Při průjezdu naším městem se všem závodníků nedařilo a několik z nich se při průjezdu zatáčkou vybouralo. Naštěstí se to obešlo bez zranění.

Všechny etapy měly start i cíl v Lanškrouně a pořádal je SKP DUHA Lanškroun. Letošního ročníku závodů se účastnilo na 140 závodníků z 22 týmů a 9 zemí. Nejrychlejším jezdcem v celkovém pořadí se stal Filip Gruszczynski z polského UKS AVATAR. Nejlepším týmem letošního závodu je TEAM DUKLA PRAHA, jehož závodník Milan Kadlec obsadil v celkovém pořadí druhé místo.

V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou jména sportovců, kteří uspěli v tomto závodě a později objevují ve výsledkových listinách světových soutěží: V ročníku 2005 zvítězil závodník SKP DUHA Lanškroun Leopold Konig, o rok později byl nejlepší Slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil další odchovanec pořádajícího klubu Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník klubu SKP DUHA Michal Schlégel. Naposledy Český závodník vyhrál v roce 2016, kdy se vítězem stal dnešní reprezentant ČR Jakub Otruba.