DRUHÝ ÚSTECKÝ SOPTÍK SE VYDAŘIL

Úspěšný druhý ročník závodu karate pro děti Ústecký Soptík přinesl nezapomenutelnou akci plnou soutěživosti. Tato karatistická událost, kterou uspořádal SK Karate Ústí nad Orlicí, se konala ve sportovní hale Domu dětí a mládeže Duha v Ústí nad Orlicí.

Závody přilákaly celkem 186 závodníků z 21 oddílů z celé republiky, což znamenalo rekordní účast. Závodníci se utkali v celkem 470 startech, které byly rozděleny do 48 různých kategorií. Tento široký rozsah kategorií zaručil, že každý závodník měl možnost ukázat své dovednosti ve své specifické disciplíně.

Soutěžní kategorie byly rozděleny podle věkových skupin. V kategorii 7-9 let a 10-11 let se soutěžilo v disciplíně Kihon-ido a Katě. Pro mladší žáky a žákyně (8. a 7. kyu) byla připravena kategorie Kihon-ido, zatímco pro pokročilejší závodníky (6. kyu a výše) byla kategorie Kihon-ido oddělena. Dále se soutěžilo v disciplíně Kata, kde se opět rozlišovalo mezi nižším stupněm (8. a 7. kyu) a vyšším stupněm (6. kyu a výše).

V kategorii 12-13 let byly také připraveny různé soutěže v Kihon-idu, Katě a Kumite. Kumite, neboli bojové techniky, se prováděly v různých váhových kategoriích a rozlišovalo se mezi nižším a vyšším stupněm, jak u chlapců, tak u dívek. Pro starší žáky byla přidána také soutěž v týmovém Kumite, kde se týmy skládala ze tří členů.

Celý závod byl plný napětí a soutěživosti, přičemž úroveň sportovních dovedností byla vysoká a závodníci ukázali svou odhodlanost, disciplínu a technické dovednosti.

Domácí oddíl SK Karate Ústí nad Orlůicí vyslal do bojů 16 závodníků a získal 3x zlato, 3x stříbro a 2x bronz. Celkově obsadil 9. místo z 21 oddílů celé ČR.