Přejít na obsah

42. ROČNÍK BĚHU NA ANDRLŮV CHLUM NA LEDĚ

V sobotu 3. ledna se běžel tradiční běhu do vrchu na Andrlův chlum. Letošního 42. ročníku se zúčastnilo úctyhodných 138 běžců v 9 kategoriích. Trasa závodu, která měřila 2,5 km s převýšením 209 metrů, vedla od místa startu u restaurace na  Mendriku až na Andrlův chlum, kde byl cíl u chaty Hvězdy. Oproti všem předchozím ročníkům byl start pro mnohé závodníky letos nový a to díky železniční estakádě, která byla dokončena minulý rok a zásadně změnila okolí startu.   Teplota jen mírně nad nulou a zledovatělá trať vedoucí kolem kapliček závod značně komplikovala. V některých částech tratě museli dokonce závodníci po čtyřech. Nejrychlejším závodníkem se stal stejně jako minulý rok Pavel Hrdina z týmu AK Perná s vynikajícím časem 9 minut a 15 sekund. Druhý skončil Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice s časem 9 minut a 33 sekund a pro bronz si s časem 10 minut a 5 sekund doběhl Daniel Hájek z Atletiky Polička. Z domácích závodníků dosáhl nejlepších času Josef Doleček z JISKRY Ústí nad Orlicí s časem 10 minut a 56 sekund.   Nejstarším účastníkem běhu byl 88 letý Jiří Soukup z TJ Liga 100 Hradec Králové, který zdolal Andrlův chlum za 30 minut a 40 sekund.   Traťový rekord, jehož držitelem je z roku 1998 Miroslav Vítek a to neuvěřitelných 8 minut a 40 sekund, se ani letos nepodařilo překonat.