ÚSPĚŠNÝ TURNAJ V KARATE S REKORDNÍ ÚČASTÍ

Již po čtrnácté se v sobotu 15. listopadu v Ústí nad Orlicí konal mezinárodní turnaj v karate Generali CUP o pohár starosty města. Turnaj byl pořádán pro všechny věkové kategorie od 7 let po veterány nad 40 let. Do sportovní haly Střední školy uměleckoprůmyslové se sjelo rekordních  293 závodníků z 29 týmů z Čech a Slovenska.   Soutěžilo se ve dvou disciplínách. Dopolední sestava technik KATA a odpolední zápas dvojic KUMITE. Na vítězné týmy i jednotlivce čekaly hodnotné a originální ceny. Mezi závodníky nechyběli také členové místního karatistického klubu, kteří pravidelně obsazují medailové pozice. Celkem se jich turnaje účastnilo 24.   Domácí tým nakonec v celkovém pořadí obsadil pěkné čtvrté místo. Velkého úspěchu dosáhl také domácí, 23 letý Jakub Kroulík, bývalý juniorský reprezentant, který se stal nejlepším závodníkem turnaje a odnesl si tak pohár starosty města. Vítězným týmem se stal KCK Letohrad, druhý skončil tým Karate Lions Pardubice a třetí se umístili závodníci z KK Lichnice.