Přejít na obsah

INTEGRAČNÍ DEN aneb JAK se žije lidem s postižením

Dnes od 10 hodin na Mírovém náměstí již tradiční akce pracovní skupiny pro osoby se zdravotním postižením Komunitního plánování sociálních služeb v Ústí nad Orlicí. Veřejnost i zájemci ze škol mohou navštívit prezenční stolečky jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb na území města a jeho blízkého okolí.   Již tradiční akce pracovní skupiny pro osoby se zdravotním postižením Komunitního plánování sociálních služeb v Ústí nad Orlicí se bude konat 18.9.2014 od 10 - 16 hodin přímo na náměstí.
Veřejnost i zájemci ze škol mohou navštívit prezenční stolečky jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb na území města a jeho blízkého okolí. Návštěvníci si mohou vyzkoušet různé kompenzační pomůcky - jízdu na invalidním vozíku, chůzi se slepeckou holí, jízdu na motokole, nebo přímo obleček, který simuluje pocity a fyzická omezení seniorů...
Celý den zpestří vystoupení klientů z různých služeb v okolí - vystoupení žáků základní školy speciální v Ústí nad Orlicí, zpívání klientů A-Centra z České Třebové, taneční vystoupení klientů Stacionáře Ústí nad Orlicí, zpívání sboru Žabky ze Studánky (klientky Domova z Anenské Studánky) a sboru Barbušáci (klienti Domova pod hradem Žampach) a v neposlední řadě ukázky canisterapie, což je terapeutická práce se psy.
Záštitu nad celou akcí drží tradičně pan první místostarosta, JUDr. Zdeněk Ešpandr a finančně ji podporuje Město Ústí nad Orlicí.
news list