JUBILEJNÍ RIETER CUP ROZDĚLIL MISTROVSKÉ TITULY

O uplynulém týdnu se na kurtech Tenisového klubu Ústí nad Orlicí konal jubilejní 20. ročník tenisového turnaje Rieter Cup - mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen, ve kterém se po osmnácté v řadě rozdělovaly tituly mistrů České republiky.   Prvnímu hernímu dni bohužel nepřálo počasí a turnaj nabral poměrně velké zpoždění. To se nakonec podařilo dohnat a od úterý se  již hrálo dle hracího plánu. Celkem 32 mužů a stejný počet žen se v průběhu týdne propracoval přes čtvrtfinále, semifinále až k pátečním finálovým zápasům.   Do finálového zápasu dvouhry žen nakonec postoupila Zuzana Skočdopolová-Zálabská (LTC Pardubice), držitelka čtyř titulů mistryně republiky proti Dianě Šumové (TK Agrofert Prostějov). O vítězce rozhodl v první setu jedenáctý game, kdy Šůmová nevyužila 30:0 při podání soupeřky. Ta si game po boji uhrála a následně brejkla Šůmovou – 7:5. Ve druhém setu došly mladší Šůmové síly, výsledkem bylo jednozančné skóre 6:2.  Zuzana Skočdopolová-Zálabská obhájila loňské vítězství. V Ústí nad Orlicí triumfovala počtvrté v řadě, celkově tedy popáté a překonala bilanci Ivety Gerlová, která u nás vládla v letech 2006-2008.   Po vyhlášení výsledků a předání ocenění ženám čekal již kurt číslo jedna na finálové utkání dvouhry mužů. V té podle očekávání nastoupil  Roman Jebavý, nasazená jednička mezi muži proti Václavu Šafránkovi. Od začátku se snažil vítěz diktovat tempo hry, především z forhendu tlačil soupeře za základní čáru. Zaplněná tribuna často tleskala pěkným výměnám plných razantních úderů. Roman Jebavý zvítězil na Václavem Šafránkem shodně 6:3, 6:3.   Více informací včetně výsledků naleznete na www.rietercup.cz.